„Hráli jsme s posledním, povinnost jsme splnili, ale dělat z utkání nějaké větší závěry nejdou,“ řekl trenér po výhře nad Plzní 27:20. „Chvílemi se nám dařilo. Předvedli jsme dobré věci, a to jak v útočné, tak i obranné fázi. Na druhou stranu se ale v naší hře objevilo velké množství nevynucených chyb,“ poznamenal Hracha. „To, že jsme vyhráli, je velká zásluha Babčaníka, který v brance podal velmi dobrý výkon,“ chválil gólmana, kterého po předcházejícím utkání v Brně podrobil ostré kritice.

Sobotní zápas lépe odstartovali hosté a poté, co Kulhánek z dobrých pozic dvakrát trefil tyč, vedli v 5. minutě 0:3. Srovnat se Dvoru podařilo až za dalších pět minut. Skvělými zákroky se blýskl Babčaník a začalo se dařit i jeho spoluhráčem, kteří po rychlých akcích zařídili stav 10:5.
„Byla jen otázka času, než se z toho špatného začátku zvedneme, protože naše hra byla lepší než Plzně. Soupeř se snažil dlouho držet balón, kdežto my, vědomi si naší úderné síly, jsme akce chtěli zakončovat rychle,“ sdělil Hracha.

Mezi 16. a 25. minutou předvedly oba týmy na palubovce festival technických chyb a domácím navíc zvlhla střelecká muška. Hosté snížili na 11:8. Poslední slovo v této utrápené části zápasu měl ale domácí kanonýr Fiedor. Poločas 12:8. Nejlepší dvorský střelec si však gólové hody ponechal až na druhou půli, kdy sedmi trefami výrazně přispěl k vítězství. Za stavu 16:10, kdy v brance opět

chvíli čaroval Babčaník, se Fiedor nejprve prosadil čtyřikrát z připravených pozic (20:13) a pak se během následujících tří minut trefil ještě třikrát (23:15).
Potom se to ale v soukolí domácích hráčů opět nějak zadrhlo a rychlí Plzeňáci snížili na 23:18. Na tuto situaci zareagoval oddechovým časem trenér Hracha.
Po jeho skončení se Dvoráci uklidnili, sedmičku využil Jůza, po kterém se o další dvě branky podělili Faltejsek s Fiedorem – 26:18. Při další sedmičce trefil Jůza tyč, naopak exekutor hostů se nemýlil, ale domácí ranař v samém závěru nakonec skóre zápasu přeci jen uzavřel. „Mohli jsme vyhrát větším rozdílem, ale se dvěma body jsem spokojený,“ hodnotil kouč Dvora Karel Hracha.

Dvůr Králové - Plzeň 27:20

Fakta – branky: Fiedor 9, Jůza 5/2, Faltejsek 4, Kotík 3, Hracha 3, Kulhánek 2 a Groh 1 – Čivič 7/2, Hobza 4, Šindelář, Homolka a Bejvl 2, Vejvoda, Sláma a Alvl 1. Rozhodčí: Štrébl, Zych. Sedmičky: 3/2:3/2. Vyloučení: 3:5. Diváků: 200.
1. HK Dvůr Králové: Babčaník, Janeček – M. Picha, Kulhánek, Jůza, Voňka, Kotík, Fiedor, Zelinka, Faltejsek, Hracha, Junek, Groh, D. Picha.