Náchod – Dvůr Králové 25:20 (15:10)

Utkání začalo oboustranně opatrně, domácí šli brzy do vedení 3:1, během dvou minut však Dvůr toto manko smazal. Obě družstva se pak střídala ve vedení, a to až do 21. minuty první půle, kdy svítil na tabuli stav 9:9. Náchod však poté sérií šesti branek odskočil až na 15:9, Dvůr v závěru poločasu už jen korigoval na 15:10. To už hráli domácí bez svého klíčového hráče, Kloučka, který viděl červenou kartu.

Do druhé půle vstoupili lépe domácí a po chvíli vedli 17:10, i přestože do druhé části nastupovali pouze ve čtyřech hráčích. Sedmibrankový náskok soupeře Dvůr nedokázal zlikvidovat, naopak ve 44. min. se rozdíl mezi oběma družstvy zvýšil na deset gólů – 24:14.

Hostující kouč si vzal oddechový čas, po kterém Dvoráci na soupeře vyrukovali s obranou tři plus tři. Obsadili jeho klíčové spojky a začali se Náchodu přibližovat. Snížit se hostům podařilo až na čtyřbrankový rozdíl, ale předchozí výpadek se ukázal jako rozhodující.

Fakta – branky: Najman 7, Zelený 6, Chroustovský, Klouček a Balcar 4, Hanuš 3, Stára a Mikšík 1 – Faltejsek 9, Fiedor 6, Kulhánek 4, Kotík 2, Groh, Junek, Ježek a Aliapulios 1. Rozhodčí: Skružný, Kavulič. ŽK: 3:2. Vyloučení: 6:2n. ČK: 1:1 (Klouček – Groh.) Sedmičky: 4/3 – 4/2. Diváků 200. Sestavy – TJ Náchod: Kocián, Klesl, Vaněček – Zelený 6, Naiman 7, Manych, Chroustovský 4, Filip, Klouček 4, Stára 1, Mikšík 1, Balcar 4, Čmelík, Hanuš 3. 1.HK Dvůr Králové: Babčaník, Šturma – Michal Picha, Kulhánek 4, Jůza, Voňka, Kotík 2, Zelinka, Fiedor 6, Groh 1, Junek 1, Ježek 1, Faltejsek 9, Aliapulios 1.

Hlasy trenérů – Petr Šulc, TJ Náchod: „Určitě bych chtěl pochválit celý tým za vynikající přístup, měli jsme přání odčinit nepříjemnou porážku ze Sokolnice, což se nám podařilo. V utkání se objevily v naší hře velice dobré věci, ale dopustili jsme se i hodně nepřesností a neproměňovali jsme vyložené šance. Celkově se na poměry druhé nejvyšší soutěže hrála oboustranně velmi dobrá a korektní házená. Soupeř odehrál utkání s obrovským nasazením a zápas předčasně nevzdal.“

Karel Hracha, 1. HK Dvůr Králové: „Až na mého syna jsme nastoupili kompletní. Přibližně do poloviny prvního poločasu se pro nás utkání vyvíjelo dobře, pak nám ale soupeř odskočil, protože jsme neproměňovali šance z křídel. Ty nám úplně vyhořely. Udělali jsme v útoku zbytečně moc technických chyb, které domácí dokázali trestat. Přechod do útoku byl takový chaotický. V souboji brankářů byli Náchodští také úspěšnější, i proto, že naši střelci je trefovali.“