Strůjce vítězství, které stále tým z Podkrkonoší drží ve hře o mistrovský titul a postup do extraligy! O tom, jestli to bude právě Dvůr, kdo vyhraje první ligu, se bude rozhodovat tuto neděli v Přerově. Soupeř Hrachovy družiny v předposledním kole soutěže je však v čele tabulky pouze o skóre. Třetí Litovel na vedoucí tandem ztrácí dva body a její šanci na ligový triumf by oživila už jen případná nedělní dělba bodů v Přerově.

I proto hráči Litovle v sobotu přijeli do haly ve Strži vyhrát, ale tam narazili na odpor domácího mužstva, ačkoliv to nastoupilo oslabeno, bez zraněných Jůzy a Faltejska. Moravané na Dvůr vyrukovali s vysunutou obranou. Jenomže důraznou defenzivní činností se prezentovali i domácí, kteří však navíc v zádech měli Babčaníka.

První velké chvíle dvorského mága přišly v 15. minutě, kdy fantasticky zlikvidoval tři vyložené šance hostů a následně si poradil i se sedmičkou. Jeho spoluhráči v poli ale toho nedokázali výrazně využít. Až v posledních pěti minutách poločasu domácí zvýšili vedení na 12:6.

Začátek druhé půle se domácím nevyvedl, když se vyloučit nechal i právě Babčaník. Neplodných osm minut ze strany Dvora zakončil promarněnou sedmičkou Voňka. Série tří gólů kanonýra Fiedora pak ale znamenala vedení 16:10 a v 53. minutě měli domácí nad soupeřem navrch o sedm gólů. A přestože už o minutu později Kulhánek dal poslední branku Dvora v utkání, hosté výsledek už jen korigovali. Skvělý mi zákroky se v závěru opět prezentoval Babčaník.

Dvůr Králové – Litovel 20:15 (13:8)

Fakta – branky: Fiedor 8/1, Kulhánek 5, Hracha ml. 3/1, Richtr 2, Voňka 2/2 – Bakalář 4, Havlíček 3, Pohlman 2/1, Hanák a Dolák 2, Shmalz 1/1, Barabáš 1. Rozhodčí: Měšťánek, Vaniš (Plzeň). Sedmičky: 8/4–3/2. Vyloučení: 9:7. ČK: 0:2 (Pazdera, Dolák). Diváků: 180.
1. HK Dvůr Králové nad Labem: Babčaník, Šturma – Voňka, Kulhánek, Zelinka, Groh, Fiedor, Kotík, Richtr, Hracha ml., Černý, Jokl, Mareš, M. Picha.