O tom, jestli hráči z Podkrkonoší získají titul a s ním příslušící právo postupu do společnosti elitních českých klubů, se nejspíš rozhodne zítra. Hrachova družina dvě kola před závěrem ligy zajíždí do Přerova. Na hřiště lídra, který má ale stejně bodů jako Dvůr.

„Když vyhrajeme, je jasno. Na vzájemné zápasy budeme lepší,“ uvedl kouč Dvora, že pokud jeho svěřenci na Moravě uspěji nebo dokonce i prohrají o gól (to však musí nastřílet 29 branek a více, podzimní duel ve Strži vyhrál Dvůr 29:28), nemohou být v tabulce Přerovem předstiženi. Nedělní porážka přihraje titul s největší pravděpodobností soupeři.

Ne však definitivně. Mistrovskými kartami může ještě zamíchat třetí celek v pořadí. Litovel. Ta však momentálně na vedoucí tandem Přerov – Dvůr Králové ztrácí dva body, a proto musí dvakrát zvítězit a ještě doufat, že týmy před ní alespoň jednou prohrají.

„Litovel dvakrát nevyhraje. V posledním kole hraje v Jičíně, který se namočil do sestupu a chystá se posílit tým hráči z áčka,“ míní trenér Hracha. Situace v tabulce se ovšem nakonec může ještě tak zamotat, že po posledním kole, které je na programu příští víkend, budou mít tři týmy stejný počet bodů. Dvoráci však stále vše mají ve svých rukách.

„Forma není úplně ideální, ale zase tak špatné to také není,“ říká Karel Hracha o hře svého mužstva v závěru sezony. „Velmi dobře nám funguje obrana, dostáváme málo branek,“ pochvaluje si. „Výborně chytá Babčaník,“ dodává.

Do Přerova však házenkáři z Podkrkonoší nevyrazí kompletní. „Po operaci je mimo Jůza, chybět bude Ježek a možná i můj syn, který má službu,“ počítá Hracha ztráty. Vrátit do sestavy by se naopak měl Faltejsek, kterým dvorský stratég plánuje vyztužit obranné řady mužstva. Strašákem utkání může být fakt, že se hraje v neděli, kdy se Dvoru dlouhodobě moc nedaří. „Samozřejmě trochu se toho obávám, aby to kluci z pátka na sobotu moc nepřetáhli a dodrželi životosprávu. Snad dobře vědí, o co jde,“ uvedl Hracha. Utkání v Přerově se hraje zítra od 10.30 hodin.