A to v házené znamená jediné. Diskvalifikace a konec zápasu. „Bylo to zbytečně, hlavně to třetí vyloučení,“ zpytoval svědomí dvorský hráč, jehož ovšem hřiště vyprovázel potlesk na otevřené scéně. Protože do povinného opuštění palubovky patřil Kulhánek k nejlepším mužům na place. „Jsem rád, že to kluci za mě a i za Dana Pichu, který byl vyloučen už na začátku zápasu, úspěšně dobojovali do konce,“ radoval se Kulhánek po zápase s Hustopečemi z výhry 28:25.
Ta už sice nijak nemohla ovlivnit stříbrnou pozici Dvora, ani jasný postup Hustopečí do extraligy, přesto mezi hráči přeskakovaly jiskry až do úplného závěru. „Věděli jsme, že už se hraje pouze o prestiž, přesto jsme byli hodně nabuzení. Chtěli jsme si dokázat, že již dnes účastníka extraligy můžeme potrápit a porazit,“ neměl Radim Kulhánek strach o motivaci do zápasu.
Rozhodující náskok k vítězství domácí položili na začátku druhého poločasu. „Utkání bylo od úvodních minut hodně vyrovnané. Následně jsme však soupeři, hlavně rychlými protiútoky, trochu utekli, když nás v brance podržel Tomáš Janeček. Zbytečnými chybami v závěru první půle jsme Hustopečím umožnili vrátit se do hry. Naštěstí do druhého poločasu jsme měli super nástup a zápas jsme si už nenechali vzít,“ zhodnotil průběh střetnutí Kulhánek, který po vyloučení prožíval muka vedle tribuny.
„Sledovat zápas z hlediště je hrozný. Lepší je to samozřejmě na hřišti, kde si to člověk tak neuvědomuje. S Danem jsme byli na nervy, ale ke konci jsme uvěřili, že už to kluci dotáhnou,“ uvedl Kulhánek. „Kdyby Hustopeče vyhrály soutěž o sedm bodů, bylo by to hodně. Takhle to je o tři body a jsme rádi. Před sezonou bychom druhé místo brali všemi deseti, takže ho bereme i teď,“ nemrzí ani konečné umístění Kulhánka.


Výsledky 22. kola první ligy házené mužů: Slavia Praha – VŠ Plzeň 25:29, Napajedla – Chomutov 29:23, Přerov – Sokolnice 33:20, Náchod – Prostějov 30:29, Nové Veselí – Litovel 30:33.