Ztráta házenkářů v Sokolnici komplikuje boj o titul

Dvůr Králové - Pouze bod za remízu 25:25 si přivezli prvoligoví házenkáři Dvora Králové ze Sokolnici. A to je málo! O vítězství hosté přišli čtyři vteřiny před koncem

30.4.2008 1

Dvůr házená, Ilustrační fotoFoto: Jan Bartoš

Při nahlédnutí do statistik zápasu je ale všem hned jasné, v čem byl problém, nebo spíše, kdo byl ten problém.

Domácí kanonýr Stanislav Mrkvica. Nebojme se říct, že on sám obral favorita o bod. Z 25 branek Sokolnice jich měl u svého jména v zápise poznamenáno hned šestnáct!

„Původně jsem uvažoval o tom, že bychom na něj hráli vysunutou obranu s jedním hráčem, ale nakonec jsme se rozhodli hlídat levou stranu,“ vyprávěl dvorský kouč Karel Hracha, s jakou strategií hosté vstupovali do zápasu.

A ta zpočátku nebyla vůbec špatná. Po čtvrthodině se utkání neslo plně v jejich režii a výsledkem bylo vedení v poločase o šest branek.
„S prvním poločasem jsem byl spokojený. Soupeř v útoku tápal, nevěděl, co má na naši obranu hrát,“ pochvaloval si Hracha, který po přestávce na hřišti od svých hráčů očekával v útoku trpělivou hru do kliček s rychlým návratem zpět po neúspěšné střelbě. „Bohužel, kluci mě nějak neposlechli,“ smutnil Hracha.

Od 40. minuty Dvůr potkala již tradiční herní, tím pádem i střelecká krize a domácím se podařilo snížit na rozdíl jediného gólu – 20:21. "Zklamali mě střelci. Nebylo to tak ani umem gólmana, jako spíš, že ho trefovali od pasu dolů. Přitom jsem jim říkal, ať střílí nahoru," zlobil se Hracha. Do vedení ale Dvůr soupeře nepustil a kdyby kanonýr Fiedor za dvoubrankového náskoku proměnil sedmičku a další vyloženou šanci, asi by Sokolnici dorazil. "Tím jsme dali šanci rozhodčím, aby Sokolnici trochu pomohli. Domácí hráli takovou šmudlavou házenou s dlouhou rozehrávkou, s krokama, což jim sudí tolerovali," uvedl Hracha.

V poslední minutě sice ještě vykřesal naději na výhru Richter (24:25), muž zápasu Stanislav Mrkvica, však v čase 59.56 skóroval z devítimetrového hodu a body se dělily. "K prvnímu poločasu jsem nic neměl, ale mě jsem obavy a ty byly nakonec oprávněné. Druhý poločas bída, utrpení. Uspokojili jsme se. Je to škoda.

Zaváhání Hrachovy družiny okamžitě využili její pro následovatelé, a tak v čele tabulky jsou nyní tři týmy se stejným počtem bodů.

TJ Sokol Sokolnice – 1. HK Dvůr Králové 25:25 (11:17). Branky: St. Mrkvica 16/2, Zd. Mrkvica 3, P. Flajzar a Černý 2, M. Flajzar a Mifek 1 – Hracha ml. 5, Jůza 5/3, Fiedor 4, Voňka a Groh 3, Kotík 2, Kulhánek, D. Picha a Richter 1. Rozhodčí: Hanák, Kosmák. Sedmičky: 2/2–3/3. Vyloučení: 5:6. ČK: 0:1 (D. Picha). Diváků: 69.

Další výsledky 19. kola: TJ Sokol II Prostějov - TJ Náchod 32:26 (15:12), Sokol HC Přerov - HK Královo Pole 30:23 (16:10), TJ Tatran Litovel - HK Slavie VŠ Plzeň 27:22 (13:12), Sokol Kostelec n. H. - Fatra-Slavia Napajedla 36:29 (19:13), HK Chomutov - HBC Jičín 14:27 (5:15).

SERVIS

Gastronomie - Gastronomie Pomocníci v kuchyni 13 000 Kč Pomocníci v kuchyni Umývač černého nádobí. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 14300 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: UMÝVAČ ČERNÉHO NÁDOBÍ - zaměstnanecké stravování, týden dovolené navíc, příplatky za soboty, neděle, svátky, příspěvek na dojíždění. Pracoviště: Státní léčebné lázně janské lázně, státní podnik, náměstí Svobody, č.p. 272, 542 25 Janské Lázně. Informace: Soňa Mičánková, +420 499 860 120. Cestovní ruch a hotelnictví - Cestovní ruch a hotelnictví Průvodci, delegáti 90 Kč Ostatní průvodci PRŮVODCI VÝROBOU. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 90 kč, mzda max. 120 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Firma Rautis, a.s., výrobce perličkových vánočních ozdob, Poniklá hledá posily do firemní prodejny - brigádníky na víkendy, státní svátky a prázdniny., , Náplň práce: provádění exkurzí po výrobních prostorách firmy a lektorování v naší kreativní dílně = hledáme odpovědné a šikovné lidi, kteří se nebojí vystupovat před lidmi, , Pracovní doba je od 8:30 do 17 hodin, brigády probíhají o víkendech, státních svátcích a prázdninách. Zapojit se je možné ihned. Množství brigád po domluvě podle Vašich možností. Místem výkonu práce je Poniklá. , , Nabízíme dobré ohodnocení, naučíte se unikátní řemeslo, získáte zkušenosti s lektorskou činností a prací v týmu., , Podrobnější informace rád poskytne Marek Kulhavý - telefon 736 109 917. , , V případě zájmu o brigádu nás prosím kontaktujte e-mailem na info@rautis.cz a dohodneme si termín osobního setkání.. Pracoviště: Rautis, a.s., 512 42 Poniklá. Informace: Marek Kulhavý, +420 736 109 917. Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 20 000 Kč Číšníci a servírky Číšník - servírka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Neurčeno, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ČÍŠNÍK - SERVÍRKA - možno i na zaučení, spolehlivost, ubytování ( 300,-Kč/měs.), strava zajištěna, nástup možný ihned. Pracoviště: Miroslav šimáček - hotel esprit, 543 51 Špindlerův Mlýn. Informace: Miroslav Šimáček, +420 602 119 909. Stavebnictví - Stavebnictví Stavební montéři 18 000 Kč Stavební montéři (kromě montérů suchých staveb) Pomocné práce. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: POMOCNÉ PRÁCE při staveb. prací v oboru elektro - silnoproud, Požadavky: ŘP skupiny B, C výhodou, bezúhonnost, spolehlivost, flexibilita, ochota jezdit na pracovní cesty po území ČR, Náplň práce : pomocné práce dle pokynů šéfmontéra, Nabízíme: příspěvek na dopravu do zaměstnání, příspěvek na stravování, poskytnutí ubytování, závodní zdravotní péče. Pracoviště: D & d elektromont s.r.o., Lánovská, č.p. 1475, 543 01 Vrchlabí 1. Informace: Dagmar Slavíková, +420 499 421 517.

Rozlohou druhé největší město na Pardubicku bylo v polovině listopadu dějištěm kvalifikačního závodu plavců na mistrovství republiky žákovských kategorií, dorostu
a dospělých.

Trutnovští plavci zářili na přeborech. Nejvíc Kirschová

Házenkáři Dvora dotahovali, přesto těsně padli

Vrchlabí nečekaně zaváhalo v Děčíně, padl i Dvůr. Trutnov má aspoň bod

Trutnov - Nečekaná sobotní prohra v Děčíně připravila vrchlabské hokejisty o první místo v druholigové tabulce skupiny Střed. Na ledě soupeře prohrál i Dvůr Králové. Aspoň bod za porážku v prodloužení získal Trutnov.

Karviná odvolala Nádvorníka. Je to šok, přiznal trenér

Karviná – Překvapivý krok zvolilo v reprezentační přestávce vedení MFK Karviná. V sobotu totiž odvolalo z funkce hlavního trenéra Romana Nádvorníka.

Trutnov smázl Hamry pěti trefami. Matějka stihl hattrick

Trutnov - Skvělým způsobem dnes zakončili trutnovští fotbalisté podzimní část Fortuna Divize C. Na domácí umělce svěřenci trenéra Miloše Dvořáka porazili Velké Hamry vysoko 5:2, soupeře odsunuli ze třetí příčky a sami se s dvaadvaceti body usídlili na osmé pozici.

Chlapci ze školy U Letadla jsou okresními přeborníky ve florbalu

Trutnov - Začátkem listopadu se chlapci ze Základní školy kpt. Jaroše Trutnov zúčastnili okresního kola ve florbalu základních škol. A byl to pro ně velmi úspěšný turnaj!