Při nahlédnutí do statistik zápasu je ale všem hned jasné, v čem byl problém, nebo spíše, kdo byl ten problém.

Domácí kanonýr Stanislav Mrkvica. Nebojme se říct, že on sám obral favorita o bod. Z 25 branek Sokolnice jich měl u svého jména v zápise poznamenáno hned šestnáct!

„Původně jsem uvažoval o tom, že bychom na něj hráli vysunutou obranu s jedním hráčem, ale nakonec jsme se rozhodli hlídat levou stranu,“ vyprávěl dvorský kouč Karel Hracha, s jakou strategií hosté vstupovali do zápasu.

A ta zpočátku nebyla vůbec špatná. Po čtvrthodině se utkání neslo plně v jejich režii a výsledkem bylo vedení v poločase o šest branek.
„S prvním poločasem jsem byl spokojený. Soupeř v útoku tápal, nevěděl, co má na naši obranu hrát,“ pochvaloval si Hracha, který po přestávce na hřišti od svých hráčů očekával v útoku trpělivou hru do kliček s rychlým návratem zpět po neúspěšné střelbě. „Bohužel, kluci mě nějak neposlechli,“ smutnil Hracha.

Od 40. minuty Dvůr potkala již tradiční herní, tím pádem i střelecká krize a domácím se podařilo snížit na rozdíl jediného gólu – 20:21. "Zklamali mě střelci. Nebylo to tak ani umem gólmana, jako spíš, že ho trefovali od pasu dolů. Přitom jsem jim říkal, ať střílí nahoru," zlobil se Hracha. Do vedení ale Dvůr soupeře nepustil a kdyby kanonýr Fiedor za dvoubrankového náskoku proměnil sedmičku a další vyloženou šanci, asi by Sokolnici dorazil. "Tím jsme dali šanci rozhodčím, aby Sokolnici trochu pomohli. Domácí hráli takovou šmudlavou házenou s dlouhou rozehrávkou, s krokama, což jim sudí tolerovali," uvedl Hracha.

V poslední minutě sice ještě vykřesal naději na výhru Richter (24:25), muž zápasu Stanislav Mrkvica, však v čase 59.56 skóroval z devítimetrového hodu a body se dělily. "K prvnímu poločasu jsem nic neměl, ale mě jsem obavy a ty byly nakonec oprávněné. Druhý poločas bída, utrpení. Uspokojili jsme se. Je to škoda.

Zaváhání Hrachovy družiny okamžitě využili její pro následovatelé, a tak v čele tabulky jsou nyní tři týmy se stejným počtem bodů.

TJ Sokol Sokolnice – 1. HK Dvůr Králové 25:25 (11:17). Branky: St. Mrkvica 16/2, Zd. Mrkvica 3, P. Flajzar a Černý 2, M. Flajzar a Mifek 1 – Hracha ml. 5, Jůza 5/3, Fiedor 4, Voňka a Groh 3, Kotík 2, Kulhánek, D. Picha a Richter 1. Rozhodčí: Hanák, Kosmák. Sedmičky: 2/2–3/3. Vyloučení: 5:6. ČK: 0:1 (D. Picha). Diváků: 69.

Další výsledky 19. kola: TJ Sokol II Prostějov - TJ Náchod 32:26 (15:12), Sokol HC Přerov - HK Královo Pole 30:23 (16:10), TJ Tatran Litovel - HK Slavie VŠ Plzeň 27:22 (13:12), Sokol Kostelec n. H. - Fatra-Slavia Napajedla 36:29 (19:13), HK Chomutov - HBC Jičín 14:27 (5:15).