„Do utkání jsme sice vstupovali po náročném programu a bez naší ústřední postavy, rozehrávače Hastíka, který nemohl hrát. Pár kluků bylo také nachlazených. Vymlouvat se na to však nechci. Ten zápas jsme měli zvládnout,“ sdělil po utkání. „Bohužel ale, když dáme za poločas osm branek, je to velmi špatný,“ zklamaně konstatoval, že dvorská obrana vprvní půli byla pro jeho tým tvrdý oříšek.

„Jsou to zkušení hráči, kteří vědí, jak na ty mladé. Stačí, když postaví obranu šest nula a naši mladí kluci, pokud to neprostřelí, tak přes ně neprojdou,“ poznamenal na adresu dvorskéhotýmu.

Myšlenka, kdyby od začátku zápasu chytal Šoltés, možná by hosté vyhráli, kouče Mazura také napadla. „Znovu ale řeknu, že se na to nechci vymlouvat. Takový zápas jsme měli vyhrát. Ale stalo se a možná je to dobře,“ uvedl moravský trenér, jenž věří, že si zutkání jeho svěřenci vezmou ponaučení.

Pro domácího lodivoda Karla Hrachu byla výhra nad extraligovým také překvapením, avšak tím příjemným. „Ukázalo se, že kluci házenou nezapomněli, a že mančaft svou sílu má,“ pousmál se zkušený stratég. „Zkluků byl vidět hlad po balónu. Vprvním poločase mě docela překvapili, že udělali jen velmi málo chyb,“ řekl Hracha. „Soupeř šel do druhého poločasu naplno a vzávěru hru, jak se říká pěkně brousil. My ovšem taky. Byl to pěkný zápas, škoda jen tak, že nepřišlo více diváků,“ uzavřel královédvorský trenér.