Futsalisté SK Sico Jilemnice se v náchodské hale nejprve utkali s Bělovesí. „Do vyrovnávacího gólu domácích na 1:1 jsme byli jasně lepší. Pakna nás ale spadla tíha strachu o výsledek a hra už nebyla taková, jaká mohla být,“ řekl trenér Jilemnice Milan Szabo. Krkonošské mužstvo, které v současně době doplňují čtyři hráči z Brna, se po přestávce z inkasované branky otřepalo a mělo více ze hry.

Nešťastný vlastenec Krause však znamenal vedení Bělovsi 2:1. Ve 33. minutě Nos vyrovnal a dění na palubovce nasvědčovalo tomu, že by Jilemničtí mohli strhnout vítězství na svou stranu. „Závěr jsme měli drtivý, bohužel Kraus z útoku tři na jednoho trefil jen břevno,“ uvedl Szabo. Štěstí se nakonec otřelo o domácího Havrdu, jenž dvě minuty před koncem vystřelil výhru Bělovsi. „Letos už jsme takhle prohráli pět utkání,“ smutnil kouč.


Mnohem veselejší náladu mohl mít Szabo po druhém zápase, ve kterém se Jilemnice střetla s Darkovicemi. „Byla to jednoznačná záležitost, i když první poločas vyzněl pro nás jen 1:0. Soupeře jsme přehrávali, vypracovali jsme si nespočet brankových příležitostí, které jsme začali proměňovat až ve druhé půli,“ prohlásil po vítězství 5:0 nad týmem ze severní Moravy. „Rozdíl skóre mohl být podstatně vyšší,“ dodal. Hattrickem se pod debakl soupeře podepsal Michal Nos, který byl celkem se čtyřmi trefami vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.


Po rozpačitém začátku tak futsalisté začínají pomalu stoupat v tabulce vzhůru a na srdcích je přitom hřeje fakt, že k přípravě i zápasům mohou využívat novou sportovní halu, která byla v Jilemnici otevřena. „Po 37 letech tak konečně začneme doma nejenom trénovat, ale i hrát,“ těší se trenér a prezident klubu Milan Szabo na první domácí turnaj, který bude krkonošské město hostit 26. ledna.


11. kolo: SK Goll Běloves – SK Sico Jilemnice 3:2 (1:1). Branky: 16. Rompolt, 28. Chmelík, 38. Havrda – 7. Vašek, 33. Nos. Rozhodčí: Tománek, Pavlas. ŽK: 1:1. 12. kolo: SK Sico Jilemnice – SF Klimco Darkovice 5:0 (1:0). Branky: 9., 28. a 30. Nos, 33. Stránský, 36. Kraus. ŽK: 3:1. Sestava Jilemnice: Šulc (Pivoňka) – P. Kraus, Vašek, Paulů, Bečva, Nos, Stránský, Illner, Ambrož.

Příští zápasy – sobota 15. prosince (v Náchodě): Jilemncie – Prachatice, Jilemnice – Neratovice.