Kdo vás na vyhlášení královéhradeckých sportovců pozval?
Pozval mě sem Miloš Jon (předseda výboru pro sport Královéhradeckého kraje), kterému jsem slíbil, že přijedu. Cítil jsem se mu být trochu dlužen, protože on byl tím hnacím motorem zimní dětské olympiády, která tady proběhla. Chtěl jsem mu to takhle oplatit. (usměje se)

Jak se vám dvorský galavečer líbil?
Byl to milý večer. Jednak proto, že sportovci při oceňování vtipně odpovídali a jako velmi dobrý se ukázal i výběr doprovodných interpretů. Nebylo to takové škrobené, publikum si to muselo užít.

Co máte v současné době na práci?
Intenzivně se připravujeme na olympijské hry v Pekingu. A to po všech stránkách. Od přípravy vybavení, financování výpravy, zajištění pobytu tam, zajištění pobytu pro hosty, vybavení českého domu …

Do začátku her zbývá méně než 150 dní. Už cítíte napětí nebo si říkáte, že máte ještě dost času?
Čas samozřejmě není, protože nejde jen o to vybavit výpravu, ale je potřeba dostát například všem akreditačním povinnostem. Na olympiádu vyžadují pomalu půl roku předem data od všech potencionálních účastníků, což je součást zabezpečení proti terorismu, aby bezpečnostní služby měly čas všechno prověřit. Takže my teď musíme do konce měsíce dodat seznam těch nejširších olympijských adeptů, protože pak už nebude možno nikoho dosadit.

Co to pro vás přímo obnáší? To budete obvolávat celou republiku?
Asi tak. Ze všech sportovních svazů teď musíme takzvaně vyždímat jména jejich adeptů, velké seznamy. Avšak s tím, abychom tam měli kopie pasu, přesně předepsané fotky. Na všechno jsou mustry, které když nesplníte, tak vám to neakreditují. To je tedy asi jedna část činností, kterou teď olympijský výbor dělá. Jinak toho je ještě strašně moc.

O slavnostním galavečeru nejlepších sportovců Královéhradecka ČTĚTE ZDE