Slovanka Tábor - KARA Trutnov 70:78 (8:25, 30:46, 43:59).

Body: Kuthanová 19, Pospíšilová 14, Kolářová 10, Kubařová a Vorlová 7, Zrůstová 5, Křížová 4, Dřevováa Koubová 2 - Zohnová 18, Šnajdrová 15, Petrovická 10, Casé 9, Johnová 8, Špirková 7, Karavaeva 6, Mišurová 5. Rozhodčí: Hanuš, Milata. Fauly: 27:22, TH: 22/17 - 34/25, trojky: 3:7, 5 osobních chyb: 2:0 (37. Dřevová, 37. Kubařová), diváků: 247. Nejlepší hráčka: Hana Šnajdrová (Kara Trutnov).

Basketbalistky Trutnova nastoupily k375. utkání vnejvyšší soutěži a při té příležitosti otevřely třetí stovku ligových vítězství. Stalo se tak na palubovce neoblíbeného soupeře, který dokázal vpředchozích dvou sezonách vždy zaskočit Trutnov překvapivou výhrou. Předloni to bylo ještě při působení Slovanky vChomutově 63:75, a loni při oslavách 60 let trutnovského basketbalu 65:66.

Letos bylo rychle jasno o tom, že senzační výsledek se tentokrát konat nebude. Hráčky Kary vstoupily do utkání vedením 10:0, v9. minutě měly již kdispozici devatenáctibodový náskok 23:4, což přineslo do jejich prořídlých řad patřičné uklidnění. Favorit si udržoval dostatečný odstup od domácího celku prakticky až do 35. minuty, kdy bylo skóre 50:70. Vzávěrečných pěti minutách Slovanka upravila výsledek do přijatelnější podoby, když se jí povedlo nastřílet dvacet bodů. Vítězství Kary Trutnov to však nijak neohrozilo.

„V první čtvrtině zápasu jsme si vytvořili výrazný náskok, který jsme kontrolovali vdalším průběhu utkání. Vzávěru na nás byla patrná únava ze čtvrtečního pohárového souboje vPolkowicích a Slovanka snížila svoji ztrátu,“ uvedl trenér Kary Trutnov Martin Petrovický.