BK Czech coal Aldast Strakonice - Kara Trutnov 67:87 (20:23, 27:37, 44:62)

Body: Gerstnerová 22, Stejskalová 17, Drachovská 10, Urbanová 7, Lukešová 4, Podskalská a Tomanová 3, Bernasová 1 - Zohnová 29, Johnová, Karavaeva a Petrovická 10, Mišurová a Šnajdrová 8, Špirková 6, Hindráková 4, Casé 2. Rozhodčí: Jedlička, Matějek. Fauly: 24:21, TH: 22/18 - 35/27, trojky: 3:6, 5 osobních chyb: 2:0 (28. Podskalská, 36. Gerstnerová), diváků: 200. Nejlepší hráčka: Petra Gerstnerová (Strakonice).

Strakonice před zápasem změnily hlavního trenéra, kdy Eduard Gaisler se přesunul do role asistenta a vedoucího družstva a jeho pozici zaujala Marcela Krämerová, působící vprvní polovině sezoně vKarlových Varech. Ze stejného klubu se vrátila na jih Čech zkušená pivotka Petra Gerstnerová. Ani tyto novinky, které měly výrazně podpořit Strakonice vboji o účast vplay off, jim nepomohly.

Vyrovnaná byla první čtvrtina, poté začala Kara zvyšovat náskok, poločasový desetibodový rozdíl zdvojnásobila před koncem třetí části a jakmile domácí tým ztratil kvůli vyfaulování výborně hrající Gerstnerovou, přišel definitivně o naděje na úspěšný výsledek. Zatímco u jihočeského družstva se přidala keGerstnerové pouze další zkušená hráčka a bývalá trutnovská kapitánka Stejskalová, Trutnov se spoléhal na kolektivní výkon, při němž vynikla Zohnová.

Trenér Petrovický protočil všech deset hráček, včetně Ivanové, která odehrála svůj druhý ligový zápas za Trutnov, protože potom prvním 28. října sValosunem Brno se zranila a musela na operaci.

„Přesto, že Strakonice vprůběhu tohoto týdne změnily trenéra a posílily se o Gerstnerovou, vzápase hrající svelkou chutí, tak se projevila kvalita našeho týmu a nedali jsme soupeři naději na úspěch,“ řekl trenér Kary Trutnov Martin Petrovický.