Výhrou 112:28 svěřenkyně trenéra Petrovického překonaly svůj rekord v počtu nastřílených bodů v nejvyšší soutěži a zároveň dosáhly nejvýraznějšího vítězství za dobu třináctiletého účinkování na ligové scéně. Počtem 64 doskočených míčů navíc také vytvořily nový rekord Trocal ŽBL v letošním ročníku v této činnosti. Jen dva doskoky jim chyběly od vyrovnání absolutního rekordu české ligy, který drží od roku 2000 Gambrinus Brno.

„Splnili jsme si cíl, že budeme čtyřicet minut běhat. Ke konci už nám trochu docházelo, což byl znak toho, že jsme neustále valili dopředu. Samozřejmě soupeř nebyl nejsilnější, ale podařilo se nám z družstva dostat, aby hrálo na sto procent celý zápas,“ hodnotil výkon spokojený trenér Martin Petrovický. „Našim vysokým tempem Ústí odcházely síly mnohem rychleji,“ doplnil proč se utkání ve druhém poločase proměnilo v exhibiční vystoupení.

„Jsem rád, že si holky zahrály s chutí a udělaly si pár hezkých kombinací, někdy možná na mě až zbytečně překombinovaných. Na druhou stranu, když jsme nedali lehkou pozici, v klidu jsme si míče doskákali. V tomhle směru je velká škoda, že se soupeři zranila Medunová, která pod košem hodně chyběla,“ řekl Martin Petrovický. „Ústí se snažilo, ale hrálo o dvě stě procent hůře než před týdnem doma. Vůbec jim to tam nepadalo, což soupeře, jak dostane patnáct dvacet bodů za sebou, zlomí,“ konstatoval.

Už zítra čeká trutnovské basketbalistky další domácí utkání. Od 17.30 hodin budou hostit Strakonice.

„To bude úplně jiný zápas, který prověří hlavně naše dlouhé hráčky,“ pravil trutnovský lodivod. Největší nebezpečí od Jihočešek totiž půjde ze strany vysoké pivotky Petry Gerstnerové, která se ve středu 24 body podílela na vítězství svého týmu nad Slovankou Tábor 66:65.

Pro diváky bude připravena tradiční soutěž v SMS hlasování, kde vedle stálých cen – poukázek na pizzu, klubového deštníku, koupelnových doplňků a hořických oplatek a trubiček, získají i tři pomlázky. Navíc v hale bude probíhat akce s Tipsportem Najdi míč a máš láhev whisky.