To nejlepší z karate, co se pohybuje po mládežnických žíněnkách, minulou sobotu zavítalo pod Krkonoše.
Hala při ZŠ Komenského hostila poslední Národní pohár dorostu a juniorů před nadcházejícími letními prázdninami. Závodit o postupové body na prosincové mistrovství České republiky přijelo více než 150 závodníků z 38 oddílů. Dopoledne probíhala cvičení kata, která vystřídaly sportovní zápasy – kumite.
Trutnovský region měl v poháru dvojnásobné zastoupení, pořádající oddíl Karate klub PRATR Trutnov a Karate–DO Dvůr Králové. Nejlepšího umístění dosáhl trutnovský junior Matěj Matoušek, který v kategorii do 80 kg dokráčel až do finále a ani v tom nepoznal hořkost porážky.
Výsledky trutnovských zástupců: Jan Kusý (kumite mladší dorostenci do 65 kilogramů – 5. místo), Kateřina Erbanová (kumite mladší dorostenky do 55 kg – 5. místo), Matěj Patzelt (kumite dorostenci do 55 kg – 3. místo), Michal Klauda (kumite dorostenci do 70 kg – 3. místo), Jakub Erban (kumite dorostenci do 70 kg – 5. místo), Tomáš Zýka (kumite dorostenci do 7 5kg – 2. místo), Michaela Jiroutová (kumite dorostenky do 57 kg – 5. místo), Matěj Matoušek (kumite junioři do 80 kg – 1. místo), Jakub Matoušek (kumite junioři do 80 kg – 2. místo), Petra Gabrielová (kumite juniorky do 60 kg – 3. místo).
Výsledky královédvorských zástupců: Nikola Glosová (kumite mladší dorostenky do 55 kg – 3. místo), Tomáš Palm, (kumite mladší dorostenci nad 65 kg- 3. místo), Petra Sedláčková, kumite dorostenky nad (57 kg – 3. místo), Josef Sýkora, (kumite junioři do 75 kg – 3. místo).