Nadšence povede jeden z nejlepších Freestyle BMX jezdců u nás – Kamil Feifer. Ten mimo jiné navštívil v USA přední freestyle parky Point X Camp a Woodward Camp. Účastníci se dozví spoustu zajímavých a praktických informaci ke sportu Freestyle BMX. Co čeká a nemine účastníky tréninkového kempu? „Spousta dobré nálady, prima zážitky a lidi, noví přátelé – vše ve společnosti předních českých profesionálních Freestyle BMX jezdců,“ uvádějí na svých internetových stránkách organizátoři kempu.


Účastníci se zaměří na rozvíjení fyzických schopností jezdce, což je základ pro úspěšnou jízdu. Chybět tedy nebude strečing + posilování, rozvíjení obratnosti skoky na trampolíně, základy orientace v pohybu, gymnastika a rozvíjení obratnosti v plaveckém bazénu. V tréninku s kolem budou důležitou součástí základy jízdy na kole - trénink rovnováhy, nácvik základních triků, hra s kolem a skoky do molitanu. Součástí doprovodného programu jsou například vyjížďka na kole do přírody, návštěva Adršpašských skal a bio farmy, relaxace a večerní promítáni sportovních videí. Hostem kempu bude současný nejlepší český Freestyle BMX jezdec Ondra Šléz. Na závěr campu proběhne lehká jezdecká soutěž a nejlepší vyhrají zajímavé ceny od sponzorů campu. Každý účastník získá speciální kempové tričko limitované série.


Do Úpice se tréninkový kemp přesunul v roce 2006 z Hradce Králové. Nový Freestyle BMX park Monkey Area Úpice vznikl vedle fotbalového hřiště. Vyrostl multifunkční park pro in-brusle a kolečkové brusle, skateboard, Freestyle BMX a další extremní sporty. K dispozici je vyasfaltovaný povrch, překážky světových parametrů a rozměrů jáma s molitanem na trénování skoků, dílna a servis na kola přímo v parku, bezbariérové WC a tribuna pro diváky.