„Je to pro mě nová sportovní výzva. Moc se těším do Trutnova, do klubu, který má velký potenciál, a jak bylo vidět v sezoně, má i dobrý kolektiv,“ prohlásila 185 cm vysoká křídelní hráčka. „Chtěla bych poděkovat hradeckému klubu za tři strávené roky, kolektiv mi bude chybět, byl fajn. Klubu přeji do budoucna hodně úspěchů,“ řekla.

Křížová je odchovankyní hradeckého basketbalu. Během dosavadní kariéry si vyzkoušela i několik zajímavých zahraničních štací, když si zahrála Euroligu v Ružomberoku a polské Gdyni. „Katka Křížová je hráčka, která má agresivní herní projev, velmi dobrý přehled o hře a výborné zakončení,“ sdělil na adresu nové posily trenér Kary Trutnov Martin Petrovický. „Jsem rád, že se nám podařilo tuto hráčku přivést do Trutnova a věřím, že nám pomůže jak v pohárových, tak i v ligových utkáních,“ dodal.

První trénink pod Krkonošemi čeká novou posilu v pondělí 19. května, kdy Kara zahajuje přípravu. Kdo se naopak v Trutnově už neobjeví, je Ruska Yulia Karavaeva. Vysoká pivotka si v současné době již vybírá nové angažmá. Lukrativní nabídky má i od euroligových týmů z Francie a Ruska.

Kateřina Křížová

Kariéra: Hradec Králové, Strakonice, Myjava, Slovan Bratislava, Hradec Králové, Ružomberok, Gdyně, Hradec Králové.
Statistiky: v české lize má průměr 15,9 bodů a 6,8 doskoků na zápas
Reprezentace: mistrovství světa 2006 v Brazílii, mistrovství Evropy žen do 20 let 2000 Slovensko
Největší úspěchy: čtyřnásobná vicemistryně Slovenska, 2. místo ME žen do 20 let, 7. místo MS žen