VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lokomotiva vyhlásila nejlepší sportovce

Trutnov - Nejlepší sportovce, trenéry, cvičitele a funkcionáře tělovýchovné jednoty Lokomotiva Trutnov se ve středu uskutečnilo v hotelu Patria.

27.4.2008
SDÍLEJ:

Vyhlášení nejlepších sportovců, trenérů, cvičitelů a funkcionářů tělovýchovné jednoty Lokomotiva Trutnov.Foto: Deník/Aleš Vaníček

TJ Lokomotiva Trutnov sdružuje v oddílech a odborech na 2300 lidí. „V současné době máme 31 druhů sportů,“ sdělila tajemnice Lokomotivy Margaret Vrbatová, která poté vyhlásila nejlepší sportovce ve čtyřech kategoriích.

Sportovci od 15 let:

Martin Kosa (28. 10. 1993), oddíl atletiky
Martin hází kladivem a v této disciplíně byl v roce 2007 na Mistrovství starších žáků v Břeclavi čtvrtý a na Mezistátním utkání starších žáků v Třebíčí byl také čtvrtý a to hodem 4 kilogramovým kladivem do vzdálenosti 43,83 m. Trenérem Martina Kose je Miloš Havelka.

Jitka Štěpánková (28. 5. 1994), oddíl juda
Jitka vybojovala 3. místo na Mistrovství České republiky jednotlivkyň v Dačicích a 2. místo na Mistrovství České republiky družstev v kategorii starších žákyň. Trenérem Jejím trenérem je Jan Valenta.

Kryštof Voňka (30. 3. 1994), oddíl cyklistiky
V roce 2007 byl Kryštof celkově druhý v Dobrušském poháru na silnici, 1. místo obsadil v pátém závodě Rock Machine cross country, celkově třetí místo v Poháru svazu cyklistiky Královéhradeckého kraje, byl účastníkem Olympiády dětí a mládeže a v závodě cross country se umístil na 8. místě. Je vícemistrem Královéhradeckého kraje v horské časovce. V roce 2007 se celkem zúčastnil 35 závodů s těmito výsledky: 10 x 1. místo, 5 x 2. místo a 7 x 3. místo. Trenérem Kryštofa Voňky je Miroslav Tlamka.

Martina Elhenická (10. 10. 1993), oddíl plavání
Martina je častou účastnicí vyhlašování nejlepších sportovců. V roce 2007 zaznamenala na soutěžích , kterých se zúčastňovala tyto výsledky:
Je mistryní České republiky dospělých ve štafetě, mnohonásobná mistryně České republiky žactva, finalistka Mistrovství ČR dospělých – finále „A“, je zařazena do reprezentace starších juniorů a Sportovního centra mládeže Čechy, je vítězkou Olympiády dětí České republiky a je držitelkou krajských rekordů a 1. výkonnostní třídy. Trenérem Martiny Elhenické je Pavel Pokorný.

Jana Zaplatílková (2. 1. 1994), oddíl plavání
Jana e také častou účastnicí vyhlašování nejlepších sportovců, protože její výsledky jsou stále vynikající. Je mnohonásobnou mistryní České republiky žactva, mistryní České republiky v dálkovém plavání, je zařazena do reprezentace České republiky kadetů, účastnicí multiutkání mladších juniorů ve Švýcarsku, účastnice trojutkání mladších juniorů Česká republika, Polsko, Slovensko. Je zařazena do Sportovního centra mládeže Čechy. Trenérem Jany je Pavel Pokorný.

Linda Novotná (6. 4. 1992), oddíl atletiky
Linda reprezentuje tělovýchovnou jednotu Lokomotiva v hodu tříkilovým kladivem. V roce 2007 se zúčastnila Mistrovství republiky starších žáků, které vyhrála, stejný úspěch – tedy 1. místo vybojovala na Mezistátním utkání starších žáků v Třebíči. Hodnota jejího vítězného hodu byla 51,82 m.
Jejím trenérem je pan Miloš Havelka.

Nikola Vaníčková (14. 5. 1995), oddíl plavání
Nikola je mnohonásobnou mistryní České republiky žactva, je vítězkou Olympiády dětí České republiky, je mistryní České republiky v dálkovém plavání a je držitelkou krajského rekordu. Trenéry Nikoly jsou Zdeněk Huňka a Tomáš Břeň.

Denisa Dvořáková (6. 1. 1994), oddíl atletiky
Denisa hází tříkilovým kladivem a v roce 2007 zaznamenala tyto úspěchy: 2. místo na mistrovství České republiky starších žáků . Na mezistátním utkání starších žáků v Třebíči hodem 48,52 m vybojovala druhé místo. Trenérem je Miloš Havelka.

Eliška Melicharová (19. 1. 1994), oddíl plavání
Eliška je zařazena do Sportovního centra mládeže Čechy a je to medailistka z Mistrovství České republiky žactva.
Eliška Melicharovou trénují Tomáš Břeň a Zdeněk Huňka.

Jednotlivci - dorost, dospělí

Jan Petržela (24. 9. 1992), oddíl orientačního běhu
Jan je velmi úspěšným orientačním běžcem. Prvním rokem v kategorii dorostu , získal licenci „A“, je členem reprezentačního družstva dorostu. V roce 2007 obsadil v žebříčku kategorie H16 A l. místo, dále tři mistrovské tituly na Mistrovství České republiky, druhé místo ve štafetě a druhé místo v soutěži družstev. Ovšem jeho TOP výsledky jsou: 1. místo štafety na Mistrovství Evropy v Maďarsku a 3. místo na tomtéž mistrovství Evropy v jednotlivcích.
Je vítězem mezinárodních závodů Karst Cup na Slovensku a pětidenních závodů v orientačním běhu v Novém Boru. V sezoně se zúčastnil cca 40 závodů vždy s umístěním do 3. místa. Trenérem velmi úspěšného závodníka je jeho otec Pavel Petržela.

Martin Kádrle (4. 1. 1990), oddíl kanoistiky
Martin Kádrle reprezentuje tělovýchovnou jednotu v disciplíně kajak K1 – sjezd na divoké vodě. Je členem Sportovního centra mládeže Čechy a juniorského reprezentačního družstva. V loňském roce získal 1. výkonnostní třídu, byl třetí v Českém poháru juniorů a devátý v Českém poháru dospělých. Obsadil 3. místo na Mistrovství České republiky juniorů a 7. místo na Mistrovství republiky seniorů. Martin se také zúčastnil Mistrovství světa juniorů v americké Severní a Jižní Karolíně, kde v individuálním klasickém sjezdu obsadil 14. místo a 10. místo v individuálním sprintu. Stal se Mistrem světa v klasickém závodě družstev a Mistrem světa ve sprintu družstev. Dalším mezinárodním úspěchem Martina bylo šesté místo mezi juniory na mezinárodním turnaji ve francouzské Ardéši (Ardeche). Jeho trenérem je Aleš Marek.

Alžběta Řehůřková (17. 5. 1989), oddíl plavání
Alžběta je každoroční účastnicí vyhlašování nejlepších sportovců nejen tělovýchovné jednoty, ale i města a letos i slavnostního vyhlášení nejlepších sportovců Královéhradeckého kraje. Je účastnicí Mistrovství Evropy 2007 v Maďarském Debrecenu, účastnicí Open de Paris , mnohonásobná Mistryně České republiky dospělých i dorostu, vítězka seriálu Českého poháru 2007, mistryně České republiky dorostu v dálkovém plavání, reprezentantka České republiky dospělých, členka resortního centra Ministerstva vnitra ČR, medailistka Olympiády dětí České republiky a je držitelkou 1. výkonnostní třídy. Alžběta je jednou z nejúspěšnějších sportovkyň Trutnova. Jejím trenérem je Tomáš Břeň.

Barbora Morávková (26. 4.1991), oddíl plavání
Barbora Morávková je účastnicí Mistrovství Evropy juniorů v Antverpách, je mistryní České republiky dospělých ve štafetě, medailistkou Mistrovství České republiky dospělých, mnohonásobná mistryně České republiky dorostu i žactva, reprezentantka České republiky dospělých, členka resortního centra Ministerstva vnitra ČR, účastnice multiutkání mladších juniorů v Portugalsku, medailistka a finalistka reprezentačních startů v Rakousku, Itálii a Portugalsku je držitelkou 1. výkonnostní třídy. Barbora Morávková patří mezi nejúspěšnější členy plaveckého oddílu v Trutnově. Jejím trenérem je Pavel Pokorný.

Petra Tlamková (3. 5. 1982), oddíl cyklistiky
Petra je celkovou vítězkou Vrchařské ligy 2007 na silnici, celková vítězka BP Lumen 2007, je akademickou vícemistryní České republiky v silničním závodě jednotlivců, akademickou vícemistryní České republiky v silniční časovce, celkovou vítězkou mezinárodního etapového závodu Tartufi tour v Chorvatsku, druhá se umístila na mezinárodním maratonu MTB kategorie UCI 1 v Poreči, obsadila 3. místo na akademickém mistrovství České republiky cross country , vyhrála Rellye Sudety na silnici i MTB a byla třetí na Mistrovství České republiky MTB v ½ maratonu. Jejím trenérem je její otec Miroslav Tlamka.

Jíří Hák (21. 8. 1952), oddíl kanoistiky
Jiří Hák je dlouholetým členem tělovýchovné jednoty Lokomotiva oddílu kanoistiky. Jeho doménou a disciplínou jsou singlkanoe Cl – vodní slalom a sjezd. V roce 2007 se stal Mistrem České republiky veteránů ve slalomu, v deblkanoích obsadil 3. místo a druhé místo vybojoval v singlkanoích ve sjezdu. Je vítězem Evropského poháru veteránů ve slalomu v singlkanoích a na Mistrovství Německa veteránů obsadil 3. místo.

Michal Slezák (7. 1. 1979), oddíl basketbalu
Je to poprvé, co se mezi nejlepší sportovce propracoval basketbalista – muž. Michal se velkou měrou podílel na dvou postupech družstva mužů v basketbalových soutěžích. Nejdříve do II. Ligy mužů a v loňském roce do ligy I. Je nejlepším střelcem a příkladným sportovním vzorem pro mladé hráče. Michal je bývalý prvoligový hráč, který se před třemi roky vrátil zpět , aby pomohl mužskému basketbalu v Trutnově. Trenérem hráče je Ladislav Malý.

Michaela Musilová (19. 11. 1985), oddíl atletiky
Michaela v roce 2007 zaznamenala mimo jiné, tyto výsledky. Na Akademickém mistrovství České republiky se umístila pátá v běhu na 200 m. Stala se nejúspěšnější závodnicí v bodované soutěži II. Ligy žen v disciplínách 100m , 200m a 400 m. Trenérem Michaely Musilové je pan Petr Holubec.

Tereza Petrželová (26. 8. 1989), oddíl orientačního běhu)
Tereza Petrželová je juniorskou reprezentantkou České republiky a držitelkou licence „A“, v celostátním žebříčku v kategorii D18 A obsadila 2. místo.
V loňském roce se zúčastnila Evropského poháru juniorů ve Francii, kde obsadila 5. místo na klasické trati a 6. místo na trati krátké. V Maďarsku se Tereza zúčastnila mistrovství Evropy dorostu, kde na klasické trati získala stříbro, bronz si přivezla ze štafety a 7. místo ze sprintu. Na mistrovství České republiky byla na klasické trati bronzová, čtvrtá na krátké trati a sedmá ve sprintu. Trenérem Terezy je její otec Pavel Petržela.

Aneta Pechancová (5 .6. 1992), oddíly plavání
Aneta je z minulého roku: mnohonásobná medailistka z mistrovství České republiky dospělých ve štafetách, mnohonásobná finalistka na Mistrovství České republiky dospělých – finále „A“, je mnohonásobnou mistryní České republiky dorostu i žactva, je zařazena do reprezentace starších juniorů, je členkou resortního centra Ministerstva vnitra ČR, medailistka Olympiády dětí ČR, držitelka krajských rekordů a 1. výkonnostní třídy. Jejím trenérem je Pavel Pokorný.

Marie Vrabcová (28. 5. 1956), oddíl turistiky
Marie Vrabcová je chodkyně k pohledání. Když jí potkáte na ulici a chcete s ní držet krok, moc dlouho to nevydržíte. Pravidelně se zúčastňuje oficiálních akcí kondiční turistiky. Patří k absolutní špičce v odboru turistiky. Na oficiálních turistických akcích – dálkových pochodech nachodila v loňském roce přes 1500 km .

Jiří Voňka (1. 2. 1954), oddíl cyklistiky
Jiří Voňka je vítězem MTB maratonu České spořitelny, vítěz MTB maratonu Rellye Sudety, celkový vítěz Vrchařské ligy MTB 2007, vítěz etapového závodu Tartufi tour v Chorvatsku, 3. místo obsadil ve Vrchařské lize 2007 na silnici a 2. místo vybojoval Jizerské 50. Jeho trenérem je Miroslav Tlamka.

Kateřna Hindrákové (9. 2. 1988), oddíl basketbalu
Kateřina se zúčastnila mistrovství světa hráček do 20 let. Je to historicky první hráčka z Trutnova, která se prosadila do národního týmu, který startoval na světovém šampionátu. Samozřejmě také hraje i za ligové družstvo žen. Jejími trenéry jsou Martin Petrovický a Jiří Kovařík.

Aleš Marek (8. 1. 1978), oddíl kanoistiky
Aleš Marek, který závodí v disciplíně kajak K1 – sjezd na divoké vodě, své loňské úspěchy rozdělil na ty v Česku a v zahraničí. Stal se mistrem České republiky jednotlivců ve sprintu na Lipně, získal 2. místo na Mistrovství České republiky jednotlivců v klasickém sjezdu ve Špindlerově Mlýně a byl druhý v žebříčku Českého poháru. Získal Mistrovskou výkonnostní třídu pro rok 2007. Tak to byly úspěchy v Česku. Ze zahraničních úspěchů vyjmenujme tyto: 9. a 4. místo na Mistrovství Evropy v Bosně a Hercegovině. 9. místo v klasickém sjezdu a 4. místo ve sprintu. 1. místo v závodě družstev – klasický sjezd spolu s Kamilem Mrůzkem a opět 1. místo ve sprintu družstev s Kamilem Mrůzkem a Tomášem Slovákem. Je též účastníkem známého závodu štafet Dolomitenmann. Jeho trenérem je trenér reprezentace Robert Knebel.

Petra Záplatová (29. 12. 1991)
Petra je účastnicí Mistrovství Evropy hráček do 16ti let, kde děvčata získala bronzové medaile. Mistrovství Evropy se konalo v Lotyšsku. Je oporou extraligových týmů Trutnova, a to v kategoriích starších a mladších dorostenek. Trenérů má Petra hned pět. Jsou to manželé Stiehlovi, Jiří Kovařík, Petr Kapitulčin a Zdeněk Sýkora.

Sportovní kolektiv

Team Gym, oddíl sportovní gymnastiky: Věra Kuhnová, Alena Dvořáková, Iveta Folcová, Květa Kážová, Martina Volšanská, Eliška Hanušová, Andrea Baudyšová, Zuzana Golová, Monika Volšanská, Andrea Hysková, Martina Vaverová a Martina Culková se umístily na druhém místě na Přeboru ČR v Brně a svou pozici obhájily i na Brněnském poháru. Trenéry družstva jsou Hana Jarošová a Jiří Matuška.

Družstvo basketbalistů - mužů: Jan Dolejší, Jan Krejčí, Matěj Malý, Radek Rychtera, Lukáš Plašil, Lukáš Houser, Karel Formánek, Radek Priputen, Tomáš Pomikálek, Jan Malík, Michal Kroužek, Michal Slezák, Petr Andrejsek, Petr Lev a Otakar Marek pod vedením trenérů a realizačního týmu ve složení Ladislav Malý – trenér, Jan Holubec – trenér, Čeněk Vašák - manažer týmu a Jiří Hruboň – vedoucí mužstva dokázali v loňském roce vybojovat postup do první Ligy.

Ženské družstvo plavkyň: Alžběta Řehůřková, Aneta Pechancová, Barbora Morávková, Martina Elhenická, Jana Zaplatílková, Hana Prokopová, Tereza Doubicová, Klára Malá a Linda Zieminská kromě individuálních medailí z mistrovství České republiky vyplavaly historické zlato v závodě štafet na 4 x 200 m volný způsob. Jejich trenéři pánové Tomáš Břeň, Pavel Pokorný a Zdeněk Huňka, které jsme tady již dnes několikrát přivítali, jsou jistě náležitě pyšní a hrdí, na dosažený výsledek.

Trenér, cvičitel, funkcionář

Pavel Petržela, oddíl orientačního běhu (nejlepší trenér)
Pavel Petržela je trenérem úspěšných reprezentantů, kteří pravidelně vozí medaile z mistrovských soutěží, v loňském roce i z mistrovství Evropy. Celoročně připravuje skupinu cca 10 dorostenců a dorostenek, kteří v loňském roce zaznamenali obrovský výkonnostní růst. Organizuje mapové tréninky, silovou i atletickou přípravu v terénu i v tělocvičně. Organizuje a zúčastňuje se tréninkových táborů a soustředění. Rozhodující měrou se též podílí na organizování závodů , které oddíl pořádá.

Hana Douchová, oddíl turistiky (nejlepší funkcionář) Hana Douchová je od roku 1997 členkou výboru ve funkci hospodářka. Tuto funkci vykonává spolehlivě a její zásluhou je ekonomika odboru bezchybná. Kromě toho se podílí na organizování některých výletů, které odbor pořádá a je stále i jejich účastnicí.

Ivan Tancibudek je od roku 1991 trvale upoután na invalidní vozík. Bývalý vynikající sportovec v běhu na lyžích, bězích a volejbale. Přesto, že jeho pohyb je omezen, na sport nikdy nezanevřel. Od roku 2002 je členem sportovní komise města, kde aktivně hájí zájmy sportovců. Zvláštní ocenění si zaslouží jeho trenérská práce s kolektivem volejbalistek – kadetek a juniorek. Této činnosti se věnuje od roku 2000 a i přes všechna úskalí jim věnuje veškerou péči a svůj čas v týdnu i o víkendech. Byl schopen a ochoten pro dívky zorganizovat letní soustředění a sám se jich jako trenér zúčastnit.

27.4.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Finanční poradce 55 000 Kč Finanční poradci specialisté Oblastní manažer -ka. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 55000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: OBLASTNÍ MANAŽER - KA Náplň práce:, - realizace smluvených schůzek s klienty, které zajišťuje centrála společnosti, - spolupráce s analytickým oddělením, - nastavení optimálního portfolia klienta,, . - školení poradců pro rodinné finance, - zodpovědnost za výsledky svěřené obchodní skupiny, Požadujeme:, - manažerské schopnosti, - výborné komunikační dovednosti, - vnitřní motivaci na sobě pracovat, - obchodní dovednosti, - ukončené SŠ nebo VŠ vzdělání – maturita, - licence PPZ od ČNB výhodou, - bezúhonnost, - ŘP skupiny B, - pozitivní přístup k práci, Nabízíme:, - práci ve společnosti se silným kapitálem, - klientelu zajištěnou callcentrem společnosti - vybudovaný tým spolupracovníků, ve svěřeném regionu, Vysvětlivky viz 2. strana (nebo poslední strana)., Zaškrtnutí platí křížkem i zatržením, oboje má ve formuláři stejný význam., - nadprůměrné ohodnocení + odměny ze svěřeného týmu, - zázemí centrální kancelářeškolení od producentů, - velký potenciál kariérního růstu, V případě zájmu se do výběrového řízení prihlaště na http://www.karierafi.cz/m nebo zašlete svůj profesní CV na uvedený e-mail.. Pracoviště: Finanční institut s.r.o. - trutnov, Žižkova, č.p. 498, 541 01 Trutnov 1. Informace: Veronika Šantrůčková, +420 605 008 493. Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní 30 000 Kč Účetní finanční a investiční Účetní pohledávek pro centum sdílených služeb. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Ideální kandidát/ka má SŠ nebo VŠ vzdělání, zvládá plynule angličtinu, ovládá MS Excel, české účetní standardy a základní daňovou legislativu. Výhodou je předchozí praxe ve výrobní společnosti, znalost ERP systémů a IFRS standardů. Samostatnost, pečlivost a flexibilita jsou samozřejmostí., Čemu se budete věnovat: vedení účetnictví pohledávek dle českých a mezinárodních účetních standardů, spolupráci s interními i externími auditory, komunikaci s domácími i zahraničními zákazníky i kolegy v rámci celé nadnárodní skupiny Devro., Pracovní pozice je zřizována ve finančním oddělení v nově vytvořeném centru sdílených služeb, které bude zabezpečovat služby i pro ostatní firmy skupiny. Kombinace účetnictví a komunikace v globální firmě představuje zajímavou odbornou práci, která je vhodná i pro šikovného absolventa/ku. Nabízíme možnost profesního růstu a prohlubování odbornosti. , V rámci benefitů poskytujeme odměnu před dovolenou a Vánocemi, příspěvky na rekreaci, dětskou rekreaci, týden dovolené navíc. Pro nové kolegy mimo region existuje i možnost ubytování.. Pracoviště: Devro s.r.o., Víchovská, č.p. 830, 514 01 Jilemnice. Informace: , . Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 40 000 Kč Ostatní pracovníci v oblasti prodeje Prodejce nových vozů. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 40000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PRODEJCE NOVÝCH VOZŮ - SŠ vzdělání, praxe obchodníka vítána, komunikativnost, příjemné vystupování, ŘP skupiny B, spolehlivost. Pracoviště: Bos auto s.r.o., Na Besedě, č.p. 97, 541 01 Trutnov 1. Informace: Barbora Suchá, +420 499 397 180. Výroba - Výroba Obsluha strojů 15 600 Kč Obsluha strojů na výrobu a zpracování výrobků z plastu OBSLUHA STROJŮ NA VÝROBU A ZPRACOVÁNÍ VÝROBKŮ Z PLASTŮ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15600 kč, mzda max. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: kontakt: telefonicky, osobně - Dr. Milady Horákové 185/66, Liberec 7, 2. patro, pondělí a středa od 8.00 do 10.00 hod.,. Pracoviště: Profi jobmaster agency s.r.o. - grupo antolin turnov s.r.o., Průmyslová, č.p. 3000, 511 01 Turnov 1. Informace: Roman Benca, +420 608 447 777.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fotbalisté Trutnova remizovali s rivalem ze Dvora Králové 2:2. V penaltách byli šťastnější hosté.
21

Rivalové si v divizním derby poprvé body dělili, po penaltách slaví Dvůr

Trutnovské basketbalistky sehrály na nymburské palubovce vyrovnanou partii. Jejich nejlepší střelkyní byla Anna Rylichová (vlevo, č. 16).

Trutnov dal pořádně zabrat nymburskému favoritovi

Skvělá šance pro fanoušky! Vyhrajte kopačky Krmenčíka, dres Plzně či sud piva

Deník připravil ve spolupráci s FC Viktoria Plzeň a pivovarem Gambrinus soutěž pro fotbalové fanoušky. Hrajeme o exkluzivní trofeje související s účastí Plzně v Lize mistrů. Podrobnosti soutěže čtěte ve Sportovním deníku v pondělí 22. října.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT