TJ Lokomotiva Trutnov sdružuje v oddílech a odborech na 2300 lidí. „V současné době máme 31 druhů sportů,“ sdělila tajemnice Lokomotivy Margaret Vrbatová, která poté vyhlásila nejlepší sportovce ve čtyřech kategoriích.

Sportovci od 15 let:

Martin Kosa (28. 10. 1993), oddíl atletiky
Martin hází kladivem a v této disciplíně byl v roce 2007 na Mistrovství starších žáků v Břeclavi čtvrtý a na Mezistátním utkání starších žáků v Třebíčí byl také čtvrtý a to hodem 4 kilogramovým kladivem do vzdálenosti 43,83 m. Trenérem Martina Kose je Miloš Havelka.

Jitka Štěpánková (28. 5. 1994), oddíl juda
Jitka vybojovala 3. místo na Mistrovství České republiky jednotlivkyň v Dačicích a 2. místo na Mistrovství České republiky družstev v kategorii starších žákyň. Trenérem Jejím trenérem je Jan Valenta.

Kryštof Voňka (30. 3. 1994), oddíl cyklistiky
V roce 2007 byl Kryštof celkově druhý v Dobrušském poháru na silnici, 1. místo obsadil v pátém závodě Rock Machine cross country, celkově třetí místo v Poháru svazu cyklistiky Královéhradeckého kraje, byl účastníkem Olympiády dětí a mládeže a v závodě cross country se umístil na 8. místě. Je vícemistrem Královéhradeckého kraje v horské časovce. V roce 2007 se celkem zúčastnil 35 závodů s těmito výsledky: 10 x 1. místo, 5 x 2. místo a 7 x 3. místo. Trenérem Kryštofa Voňky je Miroslav Tlamka.

Martina Elhenická (10. 10. 1993), oddíl plavání
Martina je častou účastnicí vyhlašování nejlepších sportovců. V roce 2007 zaznamenala na soutěžích , kterých se zúčastňovala tyto výsledky:
Je mistryní České republiky dospělých ve štafetě, mnohonásobná mistryně České republiky žactva, finalistka Mistrovství ČR dospělých – finále „A“, je zařazena do reprezentace starších juniorů a Sportovního centra mládeže Čechy, je vítězkou Olympiády dětí České republiky a je držitelkou krajských rekordů a 1. výkonnostní třídy. Trenérem Martiny Elhenické je Pavel Pokorný.

Jana Zaplatílková (2. 1. 1994), oddíl plavání
Jana e také častou účastnicí vyhlašování nejlepších sportovců, protože její výsledky jsou stále vynikající. Je mnohonásobnou mistryní České republiky žactva, mistryní České republiky v dálkovém plavání, je zařazena do reprezentace České republiky kadetů, účastnicí multiutkání mladších juniorů ve Švýcarsku, účastnice trojutkání mladších juniorů Česká republika, Polsko, Slovensko. Je zařazena do Sportovního centra mládeže Čechy. Trenérem Jany je Pavel Pokorný.

Linda Novotná (6. 4. 1992), oddíl atletiky
Linda reprezentuje tělovýchovnou jednotu Lokomotiva v hodu tříkilovým kladivem. V roce 2007 se zúčastnila Mistrovství republiky starších žáků, které vyhrála, stejný úspěch – tedy 1. místo vybojovala na Mezistátním utkání starších žáků v Třebíči. Hodnota jejího vítězného hodu byla 51,82 m.
Jejím trenérem je pan Miloš Havelka.

Nikola Vaníčková (14. 5. 1995), oddíl plavání
Nikola je mnohonásobnou mistryní České republiky žactva, je vítězkou Olympiády dětí České republiky, je mistryní České republiky v dálkovém plavání a je držitelkou krajského rekordu. Trenéry Nikoly jsou Zdeněk Huňka a Tomáš Břeň.

Denisa Dvořáková (6. 1. 1994), oddíl atletiky
Denisa hází tříkilovým kladivem a v roce 2007 zaznamenala tyto úspěchy: 2. místo na mistrovství České republiky starších žáků . Na mezistátním utkání starších žáků v Třebíči hodem 48,52 m vybojovala druhé místo. Trenérem je Miloš Havelka.

Eliška Melicharová (19. 1. 1994), oddíl plavání
Eliška je zařazena do Sportovního centra mládeže Čechy a je to medailistka z Mistrovství České republiky žactva.
Eliška Melicharovou trénují Tomáš Břeň a Zdeněk Huňka.

Jednotlivci - dorost, dospělí

Jan Petržela (24. 9. 1992), oddíl orientačního běhu
Jan je velmi úspěšným orientačním běžcem. Prvním rokem v kategorii dorostu , získal licenci „A“, je členem reprezentačního družstva dorostu. V roce 2007 obsadil v žebříčku kategorie H16 A l. místo, dále tři mistrovské tituly na Mistrovství České republiky, druhé místo ve štafetě a druhé místo v soutěži družstev. Ovšem jeho TOP výsledky jsou: 1. místo štafety na Mistrovství Evropy v Maďarsku a 3. místo na tomtéž mistrovství Evropy v jednotlivcích.
Je vítězem mezinárodních závodů Karst Cup na Slovensku a pětidenních závodů v orientačním běhu v Novém Boru. V sezoně se zúčastnil cca 40 závodů vždy s umístěním do 3. místa. Trenérem velmi úspěšného závodníka je jeho otec Pavel Petržela.

Martin Kádrle (4. 1. 1990), oddíl kanoistiky
Martin Kádrle reprezentuje tělovýchovnou jednotu v disciplíně kajak K1 – sjezd na divoké vodě. Je členem Sportovního centra mládeže Čechy a juniorského reprezentačního družstva. V loňském roce získal 1. výkonnostní třídu, byl třetí v Českém poháru juniorů a devátý v Českém poháru dospělých. Obsadil 3. místo na Mistrovství České republiky juniorů a 7. místo na Mistrovství republiky seniorů. Martin se také zúčastnil Mistrovství světa juniorů v americké Severní a Jižní Karolíně, kde v individuálním klasickém sjezdu obsadil 14. místo a 10. místo v individuálním sprintu. Stal se Mistrem světa v klasickém závodě družstev a Mistrem světa ve sprintu družstev. Dalším mezinárodním úspěchem Martina bylo šesté místo mezi juniory na mezinárodním turnaji ve francouzské Ardéši (Ardeche). Jeho trenérem je Aleš Marek.

Alžběta Řehůřková (17. 5. 1989), oddíl plavání
Alžběta je každoroční účastnicí vyhlašování nejlepších sportovců nejen tělovýchovné jednoty, ale i města a letos i slavnostního vyhlášení nejlepších sportovců Královéhradeckého kraje. Je účastnicí Mistrovství Evropy 2007 v Maďarském Debrecenu, účastnicí Open de Paris , mnohonásobná Mistryně České republiky dospělých i dorostu, vítězka seriálu Českého poháru 2007, mistryně České republiky dorostu v dálkovém plavání, reprezentantka České republiky dospělých, členka resortního centra Ministerstva vnitra ČR, medailistka Olympiády dětí České republiky a je držitelkou 1. výkonnostní třídy. Alžběta je jednou z nejúspěšnějších sportovkyň Trutnova. Jejím trenérem je Tomáš Břeň.

Barbora Morávková (26. 4.1991), oddíl plavání
Barbora Morávková je účastnicí Mistrovství Evropy juniorů v Antverpách, je mistryní České republiky dospělých ve štafetě, medailistkou Mistrovství České republiky dospělých, mnohonásobná mistryně České republiky dorostu i žactva, reprezentantka České republiky dospělých, členka resortního centra Ministerstva vnitra ČR, účastnice multiutkání mladších juniorů v Portugalsku, medailistka a finalistka reprezentačních startů v Rakousku, Itálii a Portugalsku je držitelkou 1. výkonnostní třídy. Barbora Morávková patří mezi nejúspěšnější členy plaveckého oddílu v Trutnově. Jejím trenérem je Pavel Pokorný.

Petra Tlamková (3. 5. 1982), oddíl cyklistiky
Petra je celkovou vítězkou Vrchařské ligy 2007 na silnici, celková vítězka BP Lumen 2007, je akademickou vícemistryní České republiky v silničním závodě jednotlivců, akademickou vícemistryní České republiky v silniční časovce, celkovou vítězkou mezinárodního etapového závodu Tartufi tour v Chorvatsku, druhá se umístila na mezinárodním maratonu MTB kategorie UCI 1 v Poreči, obsadila 3. místo na akademickém mistrovství České republiky cross country , vyhrála Rellye Sudety na silnici i MTB a byla třetí na Mistrovství České republiky MTB v ½ maratonu. Jejím trenérem je její otec Miroslav Tlamka.

Jíří Hák (21. 8. 1952), oddíl kanoistiky
Jiří Hák je dlouholetým členem tělovýchovné jednoty Lokomotiva oddílu kanoistiky. Jeho doménou a disciplínou jsou singlkanoe Cl – vodní slalom a sjezd. V roce 2007 se stal Mistrem České republiky veteránů ve slalomu, v deblkanoích obsadil 3. místo a druhé místo vybojoval v singlkanoích ve sjezdu. Je vítězem Evropského poháru veteránů ve slalomu v singlkanoích a na Mistrovství Německa veteránů obsadil 3. místo.

Michal Slezák (7. 1. 1979), oddíl basketbalu
Je to poprvé, co se mezi nejlepší sportovce propracoval basketbalista – muž. Michal se velkou měrou podílel na dvou postupech družstva mužů v basketbalových soutěžích. Nejdříve do II. Ligy mužů a v loňském roce do ligy I. Je nejlepším střelcem a příkladným sportovním vzorem pro mladé hráče. Michal je bývalý prvoligový hráč, který se před třemi roky vrátil zpět , aby pomohl mužskému basketbalu v Trutnově. Trenérem hráče je Ladislav Malý.

Michaela Musilová (19. 11. 1985), oddíl atletiky
Michaela v roce 2007 zaznamenala mimo jiné, tyto výsledky. Na Akademickém mistrovství České republiky se umístila pátá v běhu na 200 m. Stala se nejúspěšnější závodnicí v bodované soutěži II. Ligy žen v disciplínách 100m , 200m a 400 m. Trenérem Michaely Musilové je pan Petr Holubec.

Tereza Petrželová (26. 8. 1989), oddíl orientačního běhu)
Tereza Petrželová je juniorskou reprezentantkou České republiky a držitelkou licence „A“, v celostátním žebříčku v kategorii D18 A obsadila 2. místo.
V loňském roce se zúčastnila Evropského poháru juniorů ve Francii, kde obsadila 5. místo na klasické trati a 6. místo na trati krátké. V Maďarsku se Tereza zúčastnila mistrovství Evropy dorostu, kde na klasické trati získala stříbro, bronz si přivezla ze štafety a 7. místo ze sprintu. Na mistrovství České republiky byla na klasické trati bronzová, čtvrtá na krátké trati a sedmá ve sprintu. Trenérem Terezy je její otec Pavel Petržela.

Aneta Pechancová (5 .6. 1992), oddíly plavání
Aneta je z minulého roku: mnohonásobná medailistka z mistrovství České republiky dospělých ve štafetách, mnohonásobná finalistka na Mistrovství České republiky dospělých – finále „A“, je mnohonásobnou mistryní České republiky dorostu i žactva, je zařazena do reprezentace starších juniorů, je členkou resortního centra Ministerstva vnitra ČR, medailistka Olympiády dětí ČR, držitelka krajských rekordů a 1. výkonnostní třídy. Jejím trenérem je Pavel Pokorný.

Marie Vrabcová (28. 5. 1956), oddíl turistiky
Marie Vrabcová je chodkyně k pohledání. Když jí potkáte na ulici a chcete s ní držet krok, moc dlouho to nevydržíte. Pravidelně se zúčastňuje oficiálních akcí kondiční turistiky. Patří k absolutní špičce v odboru turistiky. Na oficiálních turistických akcích – dálkových pochodech nachodila v loňském roce přes 1500 km .

Jiří Voňka (1. 2. 1954), oddíl cyklistiky
Jiří Voňka je vítězem MTB maratonu České spořitelny, vítěz MTB maratonu Rellye Sudety, celkový vítěz Vrchařské ligy MTB 2007, vítěz etapového závodu Tartufi tour v Chorvatsku, 3. místo obsadil ve Vrchařské lize 2007 na silnici a 2. místo vybojoval Jizerské 50. Jeho trenérem je Miroslav Tlamka.

Kateřna Hindrákové (9. 2. 1988), oddíl basketbalu
Kateřina se zúčastnila mistrovství světa hráček do 20 let. Je to historicky první hráčka z Trutnova, která se prosadila do národního týmu, který startoval na světovém šampionátu. Samozřejmě také hraje i za ligové družstvo žen. Jejími trenéry jsou Martin Petrovický a Jiří Kovařík.

Aleš Marek (8. 1. 1978), oddíl kanoistiky
Aleš Marek, který závodí v disciplíně kajak K1 – sjezd na divoké vodě, své loňské úspěchy rozdělil na ty v Česku a v zahraničí. Stal se mistrem České republiky jednotlivců ve sprintu na Lipně, získal 2. místo na Mistrovství České republiky jednotlivců v klasickém sjezdu ve Špindlerově Mlýně a byl druhý v žebříčku Českého poháru. Získal Mistrovskou výkonnostní třídu pro rok 2007. Tak to byly úspěchy v Česku. Ze zahraničních úspěchů vyjmenujme tyto: 9. a 4. místo na Mistrovství Evropy v Bosně a Hercegovině. 9. místo v klasickém sjezdu a 4. místo ve sprintu. 1. místo v závodě družstev – klasický sjezd spolu s Kamilem Mrůzkem a opět 1. místo ve sprintu družstev s Kamilem Mrůzkem a Tomášem Slovákem. Je též účastníkem známého závodu štafet Dolomitenmann. Jeho trenérem je trenér reprezentace Robert Knebel.

Petra Záplatová (29. 12. 1991)
Petra je účastnicí Mistrovství Evropy hráček do 16ti let, kde děvčata získala bronzové medaile. Mistrovství Evropy se konalo v Lotyšsku. Je oporou extraligových týmů Trutnova, a to v kategoriích starších a mladších dorostenek. Trenérů má Petra hned pět. Jsou to manželé Stiehlovi, Jiří Kovařík, Petr Kapitulčin a Zdeněk Sýkora.

Sportovní kolektiv

Team Gym, oddíl sportovní gymnastiky: Věra Kuhnová, Alena Dvořáková, Iveta Folcová, Květa Kážová, Martina Volšanská, Eliška Hanušová, Andrea Baudyšová, Zuzana Golová, Monika Volšanská, Andrea Hysková, Martina Vaverová a Martina Culková se umístily na druhém místě na Přeboru ČR v Brně a svou pozici obhájily i na Brněnském poháru. Trenéry družstva jsou Hana Jarošová a Jiří Matuška.

Družstvo basketbalistů - mužů: Jan Dolejší, Jan Krejčí, Matěj Malý, Radek Rychtera, Lukáš Plašil, Lukáš Houser, Karel Formánek, Radek Priputen, Tomáš Pomikálek, Jan Malík, Michal Kroužek, Michal Slezák, Petr Andrejsek, Petr Lev a Otakar Marek pod vedením trenérů a realizačního týmu ve složení Ladislav Malý – trenér, Jan Holubec – trenér, Čeněk Vašák - manažer týmu a Jiří Hruboň – vedoucí mužstva dokázali v loňském roce vybojovat postup do první Ligy.

Ženské družstvo plavkyň: Alžběta Řehůřková, Aneta Pechancová, Barbora Morávková, Martina Elhenická, Jana Zaplatílková, Hana Prokopová, Tereza Doubicová, Klára Malá a Linda Zieminská kromě individuálních medailí z mistrovství České republiky vyplavaly historické zlato v závodě štafet na 4 x 200 m volný způsob. Jejich trenéři pánové Tomáš Břeň, Pavel Pokorný a Zdeněk Huňka, které jsme tady již dnes několikrát přivítali, jsou jistě náležitě pyšní a hrdí, na dosažený výsledek.

Trenér, cvičitel, funkcionář

Pavel Petržela, oddíl orientačního běhu (nejlepší trenér)
Pavel Petržela je trenérem úspěšných reprezentantů, kteří pravidelně vozí medaile z mistrovských soutěží, v loňském roce i z mistrovství Evropy. Celoročně připravuje skupinu cca 10 dorostenců a dorostenek, kteří v loňském roce zaznamenali obrovský výkonnostní růst. Organizuje mapové tréninky, silovou i atletickou přípravu v terénu i v tělocvičně. Organizuje a zúčastňuje se tréninkových táborů a soustředění. Rozhodující měrou se též podílí na organizování závodů , které oddíl pořádá.

Hana Douchová, oddíl turistiky (nejlepší funkcionář) Hana Douchová je od roku 1997 členkou výboru ve funkci hospodářka. Tuto funkci vykonává spolehlivě a její zásluhou je ekonomika odboru bezchybná. Kromě toho se podílí na organizování některých výletů, které odbor pořádá a je stále i jejich účastnicí.

Ivan Tancibudek je od roku 1991 trvale upoután na invalidní vozík. Bývalý vynikající sportovec v běhu na lyžích, bězích a volejbale. Přesto, že jeho pohyb je omezen, na sport nikdy nezanevřel. Od roku 2002 je členem sportovní komise města, kde aktivně hájí zájmy sportovců. Zvláštní ocenění si zaslouží jeho trenérská práce s kolektivem volejbalistek – kadetek a juniorek. Této činnosti se věnuje od roku 2000 a i přes všechna úskalí jim věnuje veškerou péči a svůj čas v týdnu i o víkendech. Byl schopen a ochoten pro dívky zorganizovat letní soustředění a sám se jich jako trenér zúčastnit.