„Bylo to těžké, na konci jsem už hodně nemohl, smekám před soupeřem,“ řekl 19letý basketbalista vrozhovoru pro náš Deník a Trutnovinky.cz

Jak se vám hrálo proti takovému kvalitnímu týmu, kterým Pardubice bezesporujsou?

Těžko. Navíc, když jsem se ráno před zápase dozvěděl, že Oťas Marek je zraněný a že možná nebude, tak mě trochu polilo horko. Protože vydržet celý zápas proti takové obraně by bylo téměř nemožné. Chtěl bych mu poděkovat, že alespoň na chvíli nastoupil. Na konci jsem už ale hodně nemohl. Smekám před soupeřem. Oni trénují dvakrát třikrát denně a tomu nemůžeme konkurovat.

Včem jste na hřišti pozoroval největší rozdíl, například proti nedělnímu zápasu sOlomoucí?

Ve všem byli lepší, rychlejší. Jejich podkošoví hráči měli všechno, vyskočili a půl metru byli nad obroučkou. My jsme se na ně mohli jen dívat. Já jsem se vútoku vlastně jen koukal na vlastní koš, protože jsem se ksoupeři nemohl otočit čelem, okamžitě by mi totiž balón vzal. Astejně mi jich nakonec dostvzali.

Na rozehrávce proti vám stál Levell Sanders, jeden znejlepších hráčů Mattoni NBL. Co byste na jeho adresu poznamenal?

Je to jeden znejzkušenějších hráčů vrepublice. Bylo vidět, že když onic nešlo, do ničeho se nenutil. Vklidu to poslal vedle, měl krásné náhry na volné hráče. Kdyby oněco šlo, samozřejmě by to vzal na sebe a nebyli bychom ho schopni ubránit. To oněm ví celá republika a můžeme se na to podívat vtelevizi.

Matěj Malý v roli přihlížejícího diváka.Po zápase jste mezi sebou prohodili pár slov. O čem jste se bavili?

Před rokem jsem hrál v Lucemburku basket a jeden americký hráč mi tam kladl na srdce, abych ho pozdravoval, jestli ho někdy uvidím. Potkal jsem ho teda po roce, a tak jsem jim zprostředkoval emailový kontakt.

Podle zápisu jste byl jeden znejlepších hráčů Trutnova. To zrovna vtakovém zápase potěší,ne?

Vážně? (začne se culit) No samozřejmě, že to potěší. Když se ale podíváte na výsledek, tak vskutku není, co by nás těšilo. Neříkám, že jsme jich chtěli nějak extra vzdorovat, ale tohle nepovažuji za úspěch.

Který z hráčů Pardubic vás potěšil svým výkonem či nějakou pěknou akcí?

Líbil se mi Tarvis Williams. Je to opravdu neskutečně atletický hráč. Umí vystřelit z dálky, umí neskutečně dynamicky najet pod koš. Překvapil mě, že je na tom dobře i technicky, že to umí podat, když jsou na něm hráči. Je to hráč, kterého by asi každý trenér chtěl mít ve svém týmu.

Nezklamalo vás, že na zápas dorazilo málo lidí?

Já si nemyslím, že bylo málo. Dvě stě, tři sta lidí. Stím jsem spokojený. (oficiální počet vzápise byl 150diváků– pozn.) Abych ale řekl pravdu, tak jsem také víc nečekal, protože naše poslední výkony vlize nejsou ideální. Nebo nemyslím si, že by byly špatný, ale výsledky špatné jsou. Takže lidi asi na to nemajíchuť.

Trutnov má teď před sebou hlavní cíl záchranu vlize…

(skočí do otázky) Samozřejmě, samozřejmě.

Myslíte, že si ze zápasu sPardubicemi může něco vzít nebo to nebude mít vliv na momentální ligovou mizérii?

Myslím, že bylo krásně vidět, že je potřeba trénovat. Jak jsem řekl, soupeř trénuje dvakrát denně a je to strašně vidět. My se na tréninky sjíždíme tak tak, někdy jo, někdy ne. Proto takhle nestíháme, jak jste to mohli vzápase vidět. Každý sám na sobě musí začítmakat.

A vás osobně tento zápas nějak nakopne, budete mít větší chuť do basketbalu, že si třeba řeknete, tak a teď si každý den budu přidávat.

Samozřejmě. Když jsem to viděl, jak mě na hřišti přehrávali. Určitě, kdyby přijeli příští rok, chtěl bych na hřišti vypadat lépe a být lepším soupeřem. Určitě se do toho teď obuju.