Dvojnásobný mistr Evropy z bosenského Bihače v soutěži družstev v klasickém sjezdu a sprintu, účastník Světového poháru, mistr republiky ve sprintu jednotlivců, druhý v klasickém sjezdu, druhé místo v Českém poháru. To je výčet největších loňských úspěchů českého třicetiletého reprezentanta.
„Myslím, že rok 2007 pro mě dopadl nad očekávání dobře,“ prohlásil Aleš Marek. „Tréninku méně, výsledky pořád ještě dobé,“ culil se.

Dlouholetý člen české špičky ve sjezdu na divoké vodě už sice před dvěma roky sliboval, že pověsí pádlo na hřebík, ale nyní už říká něco jiného.
„Stále mě to baví. Dokud to půjde, tak budu jezdit,“ konstatoval Marek. „Teď jsem však trochu v tréninkovém handicapu. Na podzim jsem marodil. Tři měsíce jsem nic nedělal. Proti soupeřům jsem trochu zchátral. Tak uvidíme, jak to půjde se s nimi porovnávat,“ uvedl Marek, který s tréninkem na letošní sezonu tak začal až 9. února ve Španělsku.

První závody čekají závodníka Lokomotivy Trutnov v dubnu. Vrchol letošní sezony budou mít vodáci na začátku června na mistrovství světa v Itálii.
„Jsme vyloženě jarní sport. Skoro bychom se teď více mohli prosadit na zimní olympiádu,“ vtipkoval úpický kanoista.