První titul domácího šampiona získal reprezentant z Nového Hrozenkova na Valašsku v dopoledním superobřím slalomu a druhý přidal odpoledne v superkombinaci. Ta se v České republice jela vůbec poprvé v historii. „Titul v super G? Myslím, že to tady bylo překvapení pro všechny,“ usmíval se 25letý student tělovýchovy na Masarykově univerzitě v Brně.

Byl jste hodně překvapen, že se vám podařilo vyhrát super G i superkombinaci?
Tak mě hlavně překvapilo to první vítězství. To druhé už tak ne, to mě potěšilo. Ale to první myslím, že bylo překvapení pro všechny tady. Na titul jsem byl asi nejméně očekávaný adept.

Jaké proto máte vysvětlení, že vám tedy superobří slalom tak vyšel?
Je to souhra všeho. Sedly mi podmínky. Myslím, že jsem si vybral i dobré číslo (5 – pozn.), protože sněžilo, a tak kluci, kteří jeli přede mnou, mi rovinaté pasáže projeli a já jsem měl tím pádem proti nim výhodu. Kdyby bylo tvrdo, asi by to dopadlo jinak. Pocit jsem z toho měl dobrý, na to, že jsem na těch lyžích stál podruhé v letošní sezoně.

Podruhé?
Super G vůbec nejezdím, nevěnuji se tomu, netrénuji. Do Špindlu jsem odjel jediný závod a v úterý ten druhý. Hodně mi také pomohlo pondělní volné ježdění na sjezdovce.

Když jste po první části superkombinace vedl, věřil jste, že už to dopadne i na celkové prvenství?
Právě, že jsem neměl moc velký náskok a kluci jsou vynikající slalomáři, navíc teď mají formu. Takže já jsem nevěřil, ale spíše doufal. Vyhrát jsem však chtěl. Říkal jsem si, že oni pojedou naplno, tak musím jet i já a uvidí se v cíli. Naštěstí to dopadlo dobře pro mě.

Potkaly vás na trati nějaké potíže?
Při super G ne. Tam to bylo bez jediného problému. Při slalomu se otáčelo pořadí a jel jsem tak až jako třicátý. Na trati už v té době byly vyjeté díry, koryta. Já kupodivu nějak nemám rád tento terén, ale závod se mi vydařil.

Na šampionátu teď před sebou máte ještě dvě disciplíny – obří slalom a slalom. Jaké jsou vaše ambice?
Všichni, co tady jsme, chceme vyhrát. Ani já nejsem výjimkou. Hlavně se ale těším a lyžování si chci užít.

V čem se cítite pevnější?
Dnes už jezdím obě disciplíny stejně. Myslím, že šance uspět je v obou. Ale říkám, jsem tady čtyři kluci, kteří mohou vyhrát. Bude to alespoň zajímavé. Mně osobně se nelíbí takový ten boj o nic, kdy vlastně máte jisté vítězství, že vám stačí sjet a vyhrajete. To z toho vítězství nemáte ani radost. Teď, když jsme tady čtyři vyrovnaní, popereme se mezi sebou o to. Závody tak budou zajímavé, jak pro diváky, tak pro nás.