To jsou dva poslední výsledky, kterých o víkendu dosáhla trutnovská běžkyně na lyžích Eva Nývltová. Kde? Na závodech Evropského poháru ve slovinské Pokljuce. „Startovaly tam i holky, které se prosazují do třicátého místa ve Světovém poháru,“ vyprávěla česká reprezentantka o konkurenci, která se do Slovinska sjela v době, kdy italské Bormio hostilo finále Světového poháru. „Hlavně tam ale byly vítězky juniorského šampionátu,“ doplnila Nývltová, kterou velmi potěšilo, že právě tyto běžkyně zůstaly za jejími zády. „Na mistrovství se nám je předjet nepodařilo, skončili jsme dvacátý, oni brali medaile.“

Zítra se běžkyně z oddílu SKP Jablonex Jablonec představí na domácí trati. V lyžařském areálu na Horních Mísečkách pojede o republikový titul na trati 10 km klasickou technikou. „Doufám, že se konečně prolomila ta moje smůla a neúspěchy, protože v sobotu se mi opravdu jelo pěkně. Snad to tentokrát bude dobré,“ prohlásila Nývltová. „Pokud se nám tedy podaří namazat,“ pousmála se 21letá závodnice, kterou lyže zradily na mistrovství do 23 let v Itálii i na nedávné republikové třicítce na Mísečkách.

V neděli by Nývltová měla startovat i ve sprintech dvojic, ovšem tam je její účast podmíněna tím, že si musí sehnat partnerku. „V našem oddílu jsme totiž tři,“ vysvětluje, ale hned dodává, že z jiných oddílů určitě někoho zlanaří. „Na 99 procent bych tak měla jet i v neděli,“ uzavřela lyžařka z Krkonoš. První sobotní závody na Mísečkách se v sobotu jedou od 9.30 hodin, nedělní sprinty začínají o půl hodiny dříve.