Na mezinárodní scéně se představil ještě na prestižních závodech v německém Suhlu, kde po rozstřelu skončil čtvrtý. „V zahraničí je na střelce vyvíjen větší tlak, je tam větší konkurence, neznámé prostředí. Pro mě to je ale dobrá konfrontace,“ uvedl Nýdrle. Devatenáctiletý skeetař se dokázal prosadit na domácích střelnicích, když mu tedy termíny závodů nekolidovaly se starty mimo republiku.

V Českém poháru obsadil celkově druhé místo, a to se zúčastnil jen dvou závodů. „Většinou pohár vyhrává střelec z té druhé party než jsou reprezentanti, protože mohou absolvovat všechna kola,“ vysvětlil Tomášův kouč Petr Zvolánek, který přesto od svého svěřence očekával trochu více. „Předpokládal jsem, že Tomáš bude v tabulkách absolutní špička v rámci české reprezentace pro příští rok,“ sdělil.

Nýdrle mezi juniory skončil. „Bylo tam pár netrefených terčů, které být nemusely,“ dodal Zvolánek. Pro Nýdrleho byla letošní sezona pod Krkonošemi poslední. Devatenáctiletý student místní Střední lesnické školy má plány po maturitě jít studovat na vysokou školu do Brna, protože už od jara bude střílet za tamní Kometu. „Je to jeden ze dvou našich nejslavnějších klubů,“ těší se Nýdrle to nového působiště, kde už většinu závodníků zná z střelecké branže.

„Prodal jsem ho tam za velký prachy, že nebudu muset tak dvacet let pracovat,“ začal vtipkovat trenér. „Ne, slíbili mi za něj klobásy a láhev vína,“ smál se Zvolánek, který stejně nevěří, že v Brně slib dodrží. Příští rok bude pro Nýdrleho poslední mezi juniory, a tak už podle Zvolánka bude muset Tomáš dívat do mužů. „To nad střelcem, kterému je dvacet let, visí Damoklův meč.

V následující sezoně se totiž už bude muset vyrovnat větší konkurenci. Ne každý střelec to psychicky unese, že už není mezi prvními a výkony u něj klesnou. Věřím ale, že Tomáš to zvládne,“ pronesl Zvolánek.

 

Trenér střelců Zvolánek odchází do Písku

Do střeleckého oddílu SKK SLŠ Trutnov přišel v roce 1994. Jeho rukama za třináct let prošla řada úspěšných mladíků, kteří se pak dokázali prosadit i mezi dospělými. S jejich výchovou však trenér PETR ZVOLÁNEK pod Krkonošemi od příštího roku končí. „Už tady trochu krním,“ usmál se nad jedním z důvodů, proč se svou práci stěhuje do Písku.

Ke změně prostředí jej ale hlavně donutily zdejší klimatické podmínky. „Potřebujeme střílet za stejných podmínek jako v Českých Budějovích, v Brně, v Plzni. Tyto oddíly mohou začít trénovat naprosto suverénně už v lednu. Zatímco u nás při standardní zimě máme na střelnici ještě sníh v půlce dubna,“ vysvětluje Zvolánek, že pak musí jezdit za tréninky jinam.

„Navíc střelnice je malá, potřebuji, aby kluci trénovali na více střelištích najednou, aby se navzájem vyrušovali jako při závodech,“ uvedl. A třetí faktorem, který donutil trenéra Zvolánka to v Trutnově zabalit, jsou finance. “Když jsem žádal o podporu z rozpočtu, tak jsem na letošní rok dostal devatenáct tisíc. Město Písek jen na chod střelnice přispívá třemi sty tisíci ročně,“ uvedl pro srovnání.

„Město Trutnov střeleckémusportu, ačmátady dlouhou tradici, takřka vůbec nepřeje. Pro informaci jsem třeba Tomáše (Nýdrleho – pozn.) navrhoval do různých anket, ale nikde se neobjevil, ačkoliv byl mistr Evropy. Pro Trutnov je prostě důležitější, že se někdo trefí se sedmi metrů do koše,“ neodpustil si na závěr.