Osm kilometrů se svými největšími soupeřkami a kolegyněmi z reprezentace, Evou Skalníkovou a Eliškou Hájkovou, držela krok a bojovala o mistrovský titul.

Lyžemi to nebylo

Potom ovšem přišel osudný devátý kilometr, kde trutnovská běžkyně nabrala ztrátu skoro půl minuty. „Opravdu nevím, co se tam stalo,“ kroutila hlavou. „Na osmém kilometru jsem na obě holky ztrácela tři vteřiny, ale na tom devátém mi hodně ujely,“ vyprávěla Nývltová, která na posledním desátém opět zajela stejné časy jako Skalníková a Hájková. „Přitom tentokrát mi lyže jely výborně,“ uvedla.

Vysvětlení toho, proč trutnovská závodnice nabrala takové manko, by se nabízelo, kdyby se trať například vinula do kopce. Ten tam však nebyl. „Jelo se po rovince a potom následoval sjezd,“ popisovala Nývltová, jak vypadal rozhodující úsek závodu. „Fakt asi ty dvě hodně zrychlily, kdežto já jsem jela stále stejně,“ povzdechla si 21letá běžkyně.

V mistrovském závodě tak brala v cíli bronz. A to třetí místo jakoby trutnovské lyžařce v letošní sezoně bylo souzené. Na stejné umístění dosáhla již na nedávné třicetikilometrové trati. „Už to tak vypadá“ pousmála se Nývltová. „Určitě jsem chtěla vyhrát, ale vzhledem k tomu, jak se vyvíjela celá sezona, beru to jako průměr,“ zhodnotila své sobotní vystoupení.

Povinnost splněna

Na mistrovství České republiky dospělých v běhu na lyžích se však nepředstavila jen na desetikilometrové trati. Na start se Nývltová postavila i v neděli, kdy se jel sprint dvojic. Její partnerkou v týmu byla Eliška Hájková.

„Závod jsme vyhrály, ale s tím, že vlastně obě jsme v reprezentaci. Další dvojice se už skládaly z jedné reprezentantky, která k sobě měla doplněnou holčinu, co se například pohybuje kolem desátého místa,“ sdělila, že triumf závodnic z oddílu SKP Jablonex Jablonec nad Nisou znamenal splněnou povinnost. „Bylo by to hodně špatné, kdybychom nevyhrály,“ dodala. „Já osobně se jsem se moc dobře necítila, ale skvěle mi jely lyže,“ povídala Nývltová. Lepší časy na 1,6 km okruhu než trutnovská běžkyně, nikdo neměl.

Poslední závody v letošní sezoně čekají Evu Nývltovou o víkendu opět na Horních Mísečkách, kde se pojede Junior Cup 2008, závody v běhu na lyžích s mezinárodní účastí, mistrovství ČR do 23 let, mistrovství ČR ve sprintu dorostu, soutěž olympijských nadějí Visegrád 2008 a Český pohár juniorů a dorostu.

Výsledky závodů ZDE.