Ten tak po týdnu v seriálu dálkových běhů na lyžích – Patria direct Ski Tour navazuje na Jizerskou padesátku. Několik dní před závodem se už pořadatelům přihlásilo přes 150 běžců. Pořádat závod v místě původního konání, na jilemnické Hraběnce není možné, proto pořadatelé využijí náhradní závodní tratě na Benecku.

V neděli v 10 hodin odstartují hromadně závodníci na 50 km klasicky, půlhodiny po nich běžci na 25 km klasicky. Trať na Benecku je v nadmořské výšce 800 až 950 metrů. Seriál Ski Tour je jedinečnou iniciativou v České republice. Jejím hlavním záměrem je spojit více závodů do jednoho seriálu a umožnit tak i amatérským běžeckým závodníkům pocit seriálového klání na zajímavých běžeckých tratích našich hor.

Body získané umístěním v jednotlivých závodech se započítávají do celkového součtu v žebříčku SkiTour. Navíc každý lyžař, který absolvuje alespoň jeden závod v každé lokalitě získá na konci sezony titul SkiTour Master. Počítá se absolutní pořadí i pořadí ve čtyřech jednotlivých kategoriích: 18–40 let, 41–50 let, 51–60 let, 61 vždy zvlášť muži i ženy.

Do seriálu jsou zařazeny závody volnou i klasickou technikou, dlouhých i kratších tratí. Dalšími závody po Jilemnické padesátce budou 2. – 3. února Orlický maraton a 23. – 24. února Šumavský maraton.