„Pro nás to byl velmi důležitý zápas a jsem hrozně rád, že jsme v podstatě jeho celou dobu udávali tempo,“ pochvaloval si hru svého týmu Petrovický. „Hradec jsme nepustili do rychlého protiútoku, což ve vývoji utkání hrálo dost podstatnou roli. Bránit postupný útok pro nás bylo lepší,“ dodal.

Podle trutnovského kouče rozhodl na hřišti lepší kolektivní výkon jeho týmu. „Hradec měl sice Křížovou a Steffanovou, které ho několikrát vrátili do zápasu, ale dál už nikoho jiného. V našem týmu se body rozložily na více hráček, což soupeři činilo velké problémy,“ prohlásil Petrovický, jenž poslední krok za výhrou v zápase viděl v závěru, kdy Trutnov vedl o tři body. „Ani jeden z týmů nedal snad čtyři útoky koš a bylo důležité, že při střeleckém výpadku jsme dokázali soupeře ubránit,“ uvedl Martin Petrovický.

Jeho protějšek na hradecké lavičce Miroslav Volejník našel jinou příčinu, proč v derby uspěl Trutnov. „Zápas jsme si prohráli naprosto mentálními chybami ve druhém poločase, kdy jsme soupeři odevzdali asi patnáct míčů,“ kroutil hlavou nad ztrátami svého týmu. „V určitých chvílích jsme velice dobře bránili, ale po zisku balónu jsme míč zase zbytečně odevzdali. A jen proto, že u basketu se musí občas přemýšlet,“ doplnil Volejník. „Utkání bylo jinak velmi vyrovnané.“

Trenéra sokolek však velmi mrzela nezvládnutá koncovka, kdy si Trutnov vylepšil bodovou bilanci ze vzájemných zápasů na plus devatenáct. „Řekli jsme si, že se hraje i skóre, ale prakticky dostaneme šest bodů za posledních dvacet vteřin, což je po taktické stránce naprosto nezvládnuté,“ zlobil se Miroslav Volejník. „Teď se musíme soustředit na zápasy se Spartou,“ uzavřel.