Plavci oddílu Lokomotiva absolvovali dva vrcholné závody sezony. Ve Zlíně na Mistrovství České republiky dorostu vybojovali 12 medailí (6 zlatých - 5 stříbrných a 1 bronzovou) a na republikovém šampionátu dospělých vylovili z podolské padesátky 7 cenných kovů (3 - 2 - 2).

Dvakrát zlatá mladá Řehůřková

Lví podíl na vynikajícím úspěchu má reprezentantka ČR a účastnice ME v Helsinkách Alžběta Řehůřková. Stala se dvojnásobnou mistryní mezi dospělými, když vyhrála svoji královskou disciplínu – polohovku na 400 metrů v čase 4:56,66 a také 400 metrů volným způpsobem. V kategorii dorostenek vystoupila na nejvyšší stupínek hned čtyřikrát (200 a 400 m PZ, 200 a 400 m VZ). K těmto zlatým medailím přidala 2 stříbrné mezi dospělými (200 m PZ a 800 m VZ) a jednu dorosteneckou (800 m VZ).
Na zlaté vlně se svezla také účastnice MEJ v Antverpách a reprezentantka ČR Barbora Morávková, která na dorosteneckém mistrovství zvítězila ve sprinterských závodech na 50 a 100 m volným způsobem s absolutním přehledem a svoji formu udržela i na šampionátu dospělých, kde vybojovala svoji první individuální medaili mezi „dospěláky“, když v závodě na 50 m VZ dohmátla v čase 27,41 třetí.

Těsně za limitem, ale s medailemi

Juniorská reprezentantka Aneta Pechancová, která jen těsně zaostala za limity na MEJ na dorosteneckém mistrovství vybojovala dvě medaile. V závodě na 50 m VZ dohmátla hned za Barborou Morávkovou druhá a podtrhla tak trutnovský double a v závodě na 50 m znak dohmátla v dramatickém závěru třetí, hned za účastnicemi juniorského evropského mistrovství Vojířovou a Baumrtovou. Přidala ještě dvě čtvrtá místa a v tomto trendu pokračovala i mezi dospělými, kde vybojovala čtvrté místo na 50 m motýlek a dvě pátá místa (50m znak a VZ). Nečekaného výsledku dosáhla žákovská mistryně ČR Martina Elhenická, když se na svém prvním mistrovství mezi dospělými probojovala hned dvakrát do finále A, kde doplavala vždy osmá a navíc splnila limit do reprezentačního výběru mladších juniorů.
V individuálních startech vynikající trutnovské výkony podtrhli: Patrik Krause 6. na 1500 m VZ mezi dorostenci. Linda Zieminská 8. na 800 VZ mezi dorostenkami a dvanáctá mezi ženami a Jana Zaplatilková, která mezi ženami dohmátla devátá na kraulové osmistovce.

Historický úspěch pro Lokomotivu

Formu trutnovská děvčata přenesla i do závodů štafet, kde se jim podařil husarský kousek v podobě vítězství ve štafetě na 4 x 200 m volný způsob mezi ženami. Čtveřice Barbora Morávková, Martina Elhenická, Linda Zieminská a Alžběta Řehůřková dohmátla ve vítězném čase 8:53,97. Ve štafetě na 4x100 VZ nahradila Lindu Zieminskou Aneta Pechancová a svým výkonem přispěla k nečekané bronzové medaili. Mezi dorostenkami si trutnovské závodnice doplavaly pro tři stříbrné medaile ve štafetách na 4x200 VZ, 4x100 VZ a 4 x 100 metrů polohový závod, když misto Elhenické plavala Tereza Doubicová.
Sezona pokračuje mezinárodními akcemi, kterých se zúčastní české reprezentantky Alžběta Řehůřková (LSE v Paříži) a Barbora Morávková (MEJ v Antverpách).