Snowboardová sezona je u konce. Pro devatenáctiletou jezdkyni KATEŘINU REEHOVOU dopadla stejně jako loni. Stupínek pod vrcholem. Studentka dvorského gymnázia skončila v Českém poháru na druhém místě.

Být v pořadí za mistryní světa Šárkou Pančochovou ale přeci není tak špatné, ne?
„Měla jsem ambice být na prvním místě, ale Šárka si to zaslouží. Druhé místo je fajn,“ pousmála se Reehová, která titul šampiónky ztratila v posledním závodě v Peci pod Sněžku.

Katko, tak letošní sezona je u konce. Jaká byla z vašeho pohledu?
Co se týče sněhu, tak slabší. Pořád se řešilo, jak a kde se závody pojedou, protože o sníh byla fakt nouze. Až na jeden závod se ale celá série zdárně dokončila. Pro organizátory to muselo být peklo, ale zvládli to, jak se dalo. Co se týče nových triků, moc jsem toho napilovat nestihla, protože skoro každý víkend byl nějaký závod. Navíc každý je v jiné části republiky, takže se pořád shánělo ubytování, doprava …

A sezona co se týká výsledků?
Vlastně celou sérii jsem vedla už od prvního závodu a to až do toho posledního finálového, který se jel v Peci pod Sněžkou.

Na Quiksilver Snowjamu vám to ale nevyšlo. Obsadila jste až desáté místo. Proč?
Byl tam pro mě dost nepochopitelně velký skok, asi dvacet metrů, a na něj jsem si netroufla ani podívat. Vedle něj stál jeden menší, ale nebyl vůbec ideální. Měl dlouhou plošinu a létalo se něm hrozně nízko. Večer před závody holek tedy postavili ještě jeden skok, ale ani ten se mi nezdál ideální, nevyhovoval mi a nelétalo se vůbec ve výšce. I přesto si ho většina holek vybrala. Závody jsem tak brala hlavně s úmyslem se nezranit. Opravdu jsem se bála. Zranění by pro mě znamenalo ztracený rok a vzhledem k tomu, že se hlásím na školy, kde jsou talentovky, neměla bych šanci.

V Peci vás díky vysokému bodování finálového kola předstihla v celkovém pořadí vaše týmová jezdkyně Nugget Šárka Pančochová. Nechtělo to přeci jen trochu více riskovat?
Přiznávám, že poslední dva závody jsem odjela trochu ležérně. Víc než o umístění mi ale šlo o zdraví.

S druhým místem jste spokojená?
Měla jsem ambice na první místo a vážně jsem chtěla vyhrát. Když jsem se pak dozvěděla, že mě Šárka v posledním kole zajela o šest bodů, byla jsem celkem zklamaná. I tak si ale myslím, že Šárka si to zaslouží a druhé místo mi přijde vlastně fajn.

Teď, kdy prkno odložíte do skříně, vás asi nejspíš čeká dohánění ve škole. Jak stíháte?
Školu nestíhám přesně podle plánu, takže se na to teď budu muset zaměřit. Maturita se blíží. Mám spoustu dopisování, doučování a písemek. Proto jsem si řekla, že o Velikonocích jsem byla na horách naposled, ale napadlo hodně sněhu, byly luxusní freeridy, sníh je lepší než za celou zimu, takže by byl hřích ho tam nechat jen tak tát.

Plány na příští sezonu už střádáte?
Příští rok se spíš budu věnovat jen ježdění než závodění. Chtěla bych to tak, protože závody mi hrozně brání v progresu.

Michaela Škopová