Po bojovném utkání se zachraňujícím se týmem si tak připsali do tabulky další bod za remízu, již čtvrtou v posledních šesti zápasech.
S letošní sezonou se Vrchlabí rozloučí v duelu s předposledním Náchodem, který se se teď postaral o překvapení, když porazil suveréna soutěže Lysou nad Labem.

Kutná Hora – Vrchlabí 4:4

Na první šachovnici měl Jan Jüptner i o dva pěšce méně, ale partii převedl zkušeně do remízové koncovky nestejnobarevných střelců. Bohumil Hála získal převahu v centru, kterou ještě podpořil aktivní hrou dvojice střelců a po zisku materiálu přinutil soupeře se vzdát. Libor Špaček převedl partii do věžové koncovky, ve které udělal jediný a vítězný tah věží až po dvaceti tazích králem a pěšci. Jan Štursa se se soupeřem rozešel opakováním pozice remízou. Ovšem průběh partie smíru vůbec nenasvědčoval – materiální a poziční výhoda se přesouvala z jedné strany na druhou.
Petr Buchar sehrál zahájení velmi stísněně, čehož soupeř rychle využil. Lubomír Tejkal nechal při přechodu ze střední hry do koncovky soupeři minimální výhodu, kterou dokázal uplatnit. Vladimír Chalupecký bojoval se svým soupeřem skoro až do „holých králů“ oba chtěli vyhrát, ale žádnému z nich nakonec nezbyl materiál potřebný k výhře. Adéla Zákoucká získala na začátku partie figuru za dva pěšce, kterou se ji však nepodařilo uplatnit k vítězství.

Ostatní výsledky: Náchod – Lysá 4,5:3,5, Hradec Králové – Pardubice 6,5:1,5, Říčany – Mladá Boleslav 5:3, Lysá n.L. B – Neratovice 3,5:4,5, Turnov B – Kolín 4,5:3,5. (jš)