Obdivuhodného výkonu dosáhl při Mistrovství Evropy GPC v silovém trojboji místní sportovec Jaromír Kratochvíl. I přes svalové zranění obsadil ve své váhové kategorii (open do 110 kg) 7. místo.
Mistrovství Evropy GPC v silovém trojboji se konalo v německém Schleswigu a zúčastnilo se ho více než čtyři sta startujících z různých zemí Evropy.
Jaromír Kratochvíl se do poloviny závodu držel ve své váhové kategorii na krásném třetím místě. „Bohužel, v průběhu závodu se objevily bolesti zad. Situace byla natolik vážná, že Jaromír uvažoval o tom, že závod kvůli velkým bolestem ani nedokončí,“ uvedl závodníkův manažerský doprovod Aleš Bíman.
Nakonec však přes velké sebezapření absolvoval všechny disciplíny a obsadil neuvěřitelné sedmé místo. To mu dokonce stačí k nominaci na Mistrovství světa, které se bude konat v říjnu v kanadském Calgary. „Jsem moc rád, že jsem se nominoval, mám dost času, abych se na prestižní závody dobře připravil,“ uvedl Jaromír Kratochvíl. „Moje účast na závodech by nebyla možná bez pomoci sponzorů, kterým velmi děkuji a budu vděčný, když neztratím jejich přízeň,“ dodal Kratochvíl.