V konkurenci dvou set závodníků ze šestnácti zemí starého kontinentu se rozhodně neztratili a úspěšně reprezentovali Trutnovsko i Českou republiku.
V silovém trojboji v kategorii open do 100 kg získal první místo a titul mistra Evropy Jaromír Kratochvíl z Vlčic.

„S celkovým výkonem jsem moc spokojený nebyl, ale vše se muselo podřídit zlaté medaili. Šel jsem na jistotu,“ sdělil Kratochvíl, jehož součet kilogramů v dřepu, benchpressu a mrtvém tahu dal číslo 875. „Je to o deset kilo méně než v Trutnově na mistrovství republiky,“ porovnával. I přesto si však v Novém Boru vytvořil nové osobní maximum. Ve dřepu dal 375 kg, což je i nový národní rekord.

V kategorii masters do 100 kg zasáhl do šampionátu Libor Hurdálek. Trutnovský veterán se blýskl druhým místem za výkon 570 kg. Třetím silákem z Krkonoš, který startoval v silovém trojboji, byl Petr Mrkvica v kategorii open do 125 kg. „Zlepšil jsem si svůj osobák na 885 kg, tak jsem mohl být spokojený. I když pokaždé to může být lepší,“ řekl Mrkvica, který skončil na čtvrtém místě. Na bronzového soupeře z Maďarska mu přitom scházelo jen 20 kilogramů.

„Závodil jsem v nových dresech, které přišly z Finska těsně před mistrovstvím. Neměl jsem tak moc času se v nich pořádně připravit,“ pokusil se Mrkvica najít možný důvod, proč mu utekly stupně vítězů. „Vím, že příště to bude lepší,“ dodal muž, který i tak za sebou nechal například borce z Finska a Německa.

Další dva zástupce měl trutnovský oddíl v benchpressu. Úpický Petr Hron obsadil v kategorii open do 110 kg páté místo a junior Josef Urban dokonce ve stejné váhovce nenašel přemožitele a stal se tak evropským šampionem.

Pět trutnovských sportovců tak celkově získalo tři medailová umístění, z toho dva tituly mistra Evropy. Samotný oddíl SK Powerlifting Trutnov však existuje teprve krátce. „Založili jsme ho na začátku letošního roku. V současné době máme devět členů, z nichž jediný zkušenější závodník je Mirek Kratochvíl, který silový trojboj už dělá patnáct let,“ poznamenal Petr Mrkvica, který ale věří, že se jejich řady brzy rozrostou o další členy.

Nejbližší závod, kam se siláci z Trutnova vydají, bude 14. června v Pelhřimově . V rámci Dne rekordů a kuriozit tam bude probíhat pohárová soutěž v mrtvém tahu. „Přípravu však směřujeme k zářijovému mistrovství světa v Anglii,“ prozradil Mrkvica.