Poslední květnovou neděli se v sále restaurace Lhotanka ve Lhotě u Trutnova odehrálo závěrečné klání ligové sezony družstev v oblasti severovýchodních Čech. Byly tak rozřešeny otázky týkající se i sestupů v nižších Okresních ligách.
Do Kvalifikace o Oblastní ligu se nominovali vítězové 1. Okresních lig a také 2. tým 1. Okresní ligy Trutnovska. Z náchodského okresu se účasti zřekli Odpadlíci a poté i dodatečně nominovaní Šmoulové a Dřevěnka. Proto do bojů o nejvyšší soutěž zasáhla jen čtyři mužstva z plánovaných pěti. Účast v příštím ročníku Oblastní ligy zaručovala první dvě místa kvalifikace.
Neděle se vůbec nepovedla trutnovské Midway. Jako účastník letošní Oblastní ligy byla papírovým favoritem. Na úvod ale prohrála těsně 8:10 se Skolem a v druhém zápase selhala v souboji s Vítkovem 5:13. V závěrečném kole již neměla šanci nejvyšší soutěž zachránit. Naopak zazářil Černý Sup, který k prohře 9:10 od Skolu (tento výsledek se započítal ze vzájemného zápasu 1. Okresní ligy hraného dne 16. dubna) přidal šest bodů za dvě výhry. Tím si zajistil prvenství v Kvalifikaci a postup do Oblastní ligy. Probrat se z úvodní drtivé porážky 6:12 (prohrával 2:10) dokázal Vítkov. Z dalších dvou utkání vyšel vítězně a šest bodů stačilo na druhé postupové místo. O jediný bod za Vítkovem skončil Skol, který se tak stejně jako Midway bude muset spokojit jen s 1. Okresní ligou.
Pro nižší soutěže na Trutnovsku znamená sestup Midway a postup Vítkova změnu v sestupech. Tento fakt se týká jediného týmu. Jde o Rychlé šípy Trutnov, které budou do 2. ligy následovat již dříve jisté sestupující Bowling Rtyni a Sklípek Vrchlabí II.


Výsledky kvalifikace – 1. kolo: Skol Cafe Žacléř - Midway Club Trutnov 10:8, Vítkov Jilemnice - Černý Sup Starý Rokytník 6:12. 2. kolo: Midway Club - Vítkov 5:13, Skol Cafe - Černý Sup 10:9. 3. kolo: Černý Sup - Midway Club 11:7, Vítkov - Skol Cafe 12:6.