V boji o titul si po výhře ve šlágru kola pojistil bronzový stupínek Černý Sup, když v New End restaurantu přehrál 7:11 čtvrté Kobry. Z desetibodového náskoku „Supáků“ je rázem vedení třináctibodové a medaile tak nováčkovi již téměř visí na krku.

V kole následujícím poměří síly bodově rovnocenní Kobry a Baník. Oběma již pravděpodobně nezbývá než bojovat „pouze“ o bramborovou placku, která však je poslední možnou vstupenkou na klubové mistrovství republiky. Zajímavé bude také sledovat dění ve skupině o udržení, kde se v tomto týdnu odehrají hned čtyři utkání.

Jedno překvapení střídá druhé

Zajímavost hracího systému a v některých případech velká vyrovnanost týmů produkuje pochopitelně mnoho překvapivých výsledků. Pokud budeme považovat zápas s výsledkem 11:7 za vyrovnaný, pak nám vyjde, že hned čtrnáct z dvaadvaceti utkáních druhého kola okresních lig vyrovnaných bylo. Z tohoto čísla navíc hned pět duelů skončilo až po prodloužení.

V 1. lize ztratilo dva body vedoucí Kučerovo Oko, když prohrálo 10:9 s předposledním Azylem (Azyl dokonce vedl 9:6). Stejný kousek se podařil ve skupině o udržení toho času taktéž předposlední Midway, která zdolala druhý Soudek. Vážným aspirantem na postup jsou ještě Vlčkovi, kteří na vedoucí duo Oko, Jura ztrácí tři body, avšak disponují utkáním k dobru.

Nejžhavější je i nadále situace okolo jediného postupového místa z 2. ligy. Na začátku suverénní Sklípek opět ztratil všechny tři body, když tentokráte nestačil na „Ajeťáky“. Hosté opět prohráli těsně 10:8, když se jim ve vítězství nepodařilo přetavit ani vedení 5:8. V dalších třech utkáních této skupiny bylo také dusno. Chmelnice a Sparta na domácích hřištích vyhráli shodně 10:9 (nad Albínou respektive Znouzí) a druzí Námořníci nečekaně klopýtli doma s rezervou Dvoračky. Ve skupině o udržení se vrátil do hry tým U Nás, který si ve finále připsal premiérové tři body.

Ve 3. lize je jako v jediné jasněji. Do 2. ligy mají výrazně nakročeno Družba a Stará hora. Prvně jmenovaná zatím neztratila jediný bod, druhá díky zaváhání Black Angels zvýšila svůj náskok na třetího na osm bodů.

Všechny ligové úrovně čeká ještě šest kol a v nich se nabízí ještě mnoho bodů k rozdělení. Proto je zbytečné nyní spekulovat o postupujících a sestupujících. Veškeré info o šipkařských soutěžích lze vyhledat na webu šipkařů Severovýchodu Čech – www.willcap.cz.