Vstupenku na tento vrchol ligové sezóny družstev totiž obdrží první kvarteto, pátý zůstane doma. Právě proto se jednalo o nejsledovanější utkání víkendu. Mírně favorizované Kobry v něm byly lepší a zaslouženě si za výhru 6:12 připisují do tabulky důležité body. Svému konkurentovi se tak vzdalují na rozdíl třech bodů.
Podstatně zajímavěji se vyvíjí situace kolem sestupu z elitní skupiny. Špatně na tom jsou v tuto chvíli především Dvoračka a Skol. Rosengart se díky úspěšné sobotní dohrávce, právě s druhým jmenovaným, oběma rivalům trochu oddálil ovšem stále nemá vyhráno. V tuto chvíli okupuje příčku, která znamená účast v nevyzpytatelné baráži s vítězi Okresních lig. V pondělí mají jičínští možnost výrazně snížit bodový handicap na Vítkov a tím se nadále udržet v boji o první dvě místa potažmo jistotu udržení. V případě neúspěchu ale jejich ztráta radikálně vzroste a to by se mohlo Rosengartu stát osudným. Veškeré info o šipkařských soutěžích lze vyhledat na webu šipkařů Severovýchodu Čech - www.willcap.cz.


Koně vyzráli na Kremlíky

Velké překvapení ze událo v nedělním zápase šestnáctého kola, ve kterém se proti sobě postavili čtvrtí Kremlíci a až devátí Noví koně. Domácí nováček z Velké Jesenice, jenž se ve své úvodní sezóně zatím spíše rozkoukává, dokonale zaskočil roky ostříleného favorita z Josefova, kterého přehrál poměrem 10:9. Kremlíci si i přes tuto nečekanou ztrátu drží bramborovou pozici a to především díky prohře páté Cukrárny na Dřevěnce Plus. Na šesté místo se před Ruchadlo, které nestačilo na druhou Dřevěnku, posunuli Scorpioni. Těm se podařilo přehrát v prestižním českoskalickém derby Honey Bears.
V kole následujícím na sebe mimo jiných narazí druhá Dřevěnka a třetí Hobl, který je sice o čtyři body horší avšak disponuje zápasem k dobru. Možná rozhodující utkání o stříbrný kov se hraje v restauraci Dřevěnka v Broumově tuto neděli od 14ti hodin. Veškeré info o šipkařských soutěžích lze vyhledat na webu šipkařů Severovýchodu Čech - www.willcap.cz.


Druholigový Sklípek prohospodařil slibný náskok

Na čele nejvyšší ligy se i po třetím kole finálové části drží Kučerovo Oko. Předstihnout ho v tuto chvíli mohou pouze Vlčkovi, kteří mají utkání k dobru a s Okem lepší vzájemnou bilanci. Kučerovští si tentokráte suverénním způsobem poradili s Pistolníky. Také ostatní zápasy této skupiny byly překvapivě jednoznačnou záležitostí. V bojích o udržení se v nezávidění hodné situaci nachází Baník B a také Sociálky. Oběma totiž patří sestupem ohrozené příčky. Baník je na tom při pohledu na body o trochu lépe a to také díky nedělní výhře právě nad Sociálkami. Avšak zdání může klamat, protože Rudníku zbývá do konce soutěže odehrát o dva zápasy více než má na programu Žacléř.

Druhá liga je i nadále nesmírně vyrovnaná a to především "postupová" skupina. Pro finále naprosto skvostná výchozí pozice Sklípku, který si ze základní části přinesl jako jediný plný bodový zisk 18 bodů, je po třech zápasech ta tam. Sklípek totiž potřetí v řadě prohrál 10:8, v tabulce byl rázem bodově dostižen a dokonce i sesazen z pozice lídra. Tu nyní drží díky lepšímu skóre Chmelnice. V následujícím kole se jeden z této dvojice na čele osamostatní. Na programu je totiž vzájemný duel obou rivalů, kde mírným favoritem bude také díky domácímu prostředí Chmelnice. Ve skupině o udržení si druhou kontumaci v sezóně připsala rezerva Sociálek. Tentokráte se její hráči nedostavili k zápasu s Černým Supem B a byl jím tak odečten jeden bod. V případě, že by se kontumace z jakéhokoliv důvodu ještě jednou opakovala byly by Sociálky vyloučeni ze soutěže. Jejich veškeré dosažené výsledky by se dodatečně anulovaly a celkové pořadí by to pak radikálně změnilo.

Doufejme ale, že Sociálky k tomuto kroku sekretariát soutěže nedonutí. Nejnižší soutěži kralují stále Družba a Stará hora. Jejich náskok na čele je prakticky nedostižný. Ve čtvrtém kole se můžeme těšit na dlouho očekávané premiérové vzájemné měření sil obou zmiňovaných konkurentů. V přímém souboji o první místo přivítá Stará hora Družbu v neděli od 14ti hodin ve svém domácím prostředí hostinci Pod Starou horou v Horním Maršově. Veškeré info o šipkařských soutěžích lze vyhledat na webu šipkařů Severovýchodu Čech - www.willcap.cz.