V Oblastní lize bylo již dlouho o mistrovském titulu i o medailových pozicích rozhodnuto. Kousal Twist obhájil titul pošesté v řadě, stříbrná skončila Republika a bronzový pak překvapivě nováček soutěže Černý Sup. Toto trio bude naši oblast reprezentovat na červnovém Mistrovství republiky družstev kam ho doprovodí ještě čtvrté Kobry.

O poznání dramatičtější byla situace kolem bojů o udržení. Až závěrečné zápasy poslaly o soutěž níže Dvoračku a Skol Café. Poslední šanci na záchranu bude mít Rosengart, kterého v neděli čeká Kvalifikace o poslední volné místo v příštím ročníku elitní soutěže, jenž ponese nový název Extraliga Královéhradeckého kraje. Dle původních propozic soutěže se v Kvalifikaci měl utkat s mistrem Okresní ligy Náchodska (Odpadlíci Velké Poříčí) a mistrem i vicemistrem Okresní ligy Trutnovska (Baník Žacléř C, U Vlčků Rtyně). Nakonec ale ani jeden z oslovených se této možnosti nechopil a tak byli dodatečně osloveni náhradníci. Z nich jedinečnou šanci probojovat se do Extraligy využilo pouze Kučerovo Oko. V poslední bitvě letošní sezóny se tak představí tuto neděli v hospodě U Kousala v Trutnově Rosengart Jičín a právě Kučerovo Oko Poříčí.

Céčko Baníku překvapením sezony

Až nesportovní loučení se sezónou zažily týmy v nejvyšší lize. Ve skupině o postup se o dvě místa v Kvalifikaci o Extraligu prala trojice Baník C, Vlčkovi a Kučerovo Oko. Ke dvěma z jmenovaných ale soupeř vůbec nedorazil a v posledním případě sice dojel, ale pouze ve třech hráčích. Proto také čelo tabulky nedoznalo oproti minulému týdnu žádných změn a titul okresního mistra tak patří překvapivě Baníku C. Tým, který se do finálové části o postup probojoval až na poslední chvíli a rozhodně nedisponoval výhodnou výchozí pozicí, se kolo po kole posunoval výše až se zastavil na stupni nejvyšším. Ve finále ztratil Baník pouze jeden bod a patří mu tak zaslouženě titul okresního mistra.

Ve druhé lize se podobný kousek podařil Spartě, která letos ve finále ztratila pouze body dva. Do první ligy ji ale nasměroval především neúspěch městského rivala Chmelnice, který v posledních dvou kolech nezískal ani bod.

Vedle postupových rébusů jsou vyřešeny také ty nepopulární sestupové. První ligu opouští vedle Sociálek i Baník B, který do poslední chvíle doufal v záchranu. Tu si na jeho úkor výhrou 10:8 nad Lokem v poslední chvíli vyházel Zlatý bod. S druholigovou příslušností se loučí týmy U Nás a Hampejz.

O triumf v nejnižší soutěži se připravila letos suverénní Družba. Za již rozhodnutého pořadí ve třetí lize nedorazila k zápasu se Starou horou a dle pravidel byla sekretariátem po odečtení potřebného počtu bodů sesazena na druhé místo. Z postupu se díky předčasným odpadlíkům z vyšších soutěží může radovat vedle zmiňovaného dua také třetí Loko B. Veškeré info o šipkařských soutěžích lze vyhledat na webu šipkařů Severovýchodu Čech – www.willcap.cz (ov)