Co byste dodala k prvním letošním závodům?
Kvůli velkému počtu závodníků, kterých bylo přes sto, se jelo pouze jedno kvalifikační kolo. Nevěděla jsem, co mám dělat, abych postoupila. Jestli vsadit na točku, kterou ale nemám stoprocentní, nebo radši skočit rovně. Nakonec jsem skákala rovně, ale moc se mi to nepovedlo. Dost jsem se obávala, jestli se vůbec dostanu do finále. Měla jsem ale štěstí, když jsem postoupila z předposledního místa.

Takže ve finále nastal velký obrat?
Do finále jsem už potom dala všechno. A hned první finálovou jízdou jsem si vyjela první místo.

Více než sto závodníků. To je trochu vysoký počet, ne?
Až na nervy drásající jedinou kvalifikační jízdu to bylo ale určitě pozitivní. Dobrou zprávou je i devatenáct holek na startu, takový počet se sejde vážně málokdy. Vlastně za celý minulý rok jich nikdy tolik nebylo. Je to důkaz toho, že dívčí snowboarding jen vzkvétá a najde se čím dál víc odvážných holek.

Zimním sportům počasí moc nepřeje, jaká byla situace na Mísečkách?
Je fakt, že počasí se moc nevyvedlo. Foukal docela silný vítr a někteří jezdci měli problémy na velkém skoku. Navíc ani viditelnost nebyla přímo skvělá. Spadla mlha, ale mohlo to být horší.

S jakými ambicemi vstupujete do letošní sezony?
Ráda bych se umístila na přední pozici žebříčku celkových výsledků série 4x4. Rookie sérii už bohužel jezdit nemůžu, protože mi bylo nedávno devatenáct. Plánuju se tedy zúčastnit všech Local i National závodů O2 4x4 série. Taky bych se ráda naučila pár nových triků, např. BS 360 (backside 360) a třeba i nějaké skoky na switch – ze začátku rovné a alespoň jednu ze 180. Kdyby byla hodně dobrá zima a dařilo by se, tak bych se chtělapokusit i o FS 540 (frontside 540). Ale s tou počítám spíš na další sezonu.

Nejezdíte moc dlouho, jak jste se vlastně k prknu dostala?
Chodila jsem na sportovní školu a dělala jsem hodně sportů, ale teď jsem zůstala už třetím rokem u snowboardingu. Začala jsem tak, že jsem se seznámila s lidmi ze sportovní akademie ve Špindlu a hned tu zimu jsem s nimi začala jezdit v týmu. Ti mě naučili všechno od základů a postupně jsme přešli na skoky. Rok na to jsem se přihlásila na závody a byla jsem v nich docela úspěšná. Celkově jsem loni vyhrála sérii závodů O2 Rookie cup (závody dětí a mládeže do 18 let – pozn.). Navíc jsem skončila druhá v sérii závodů 4x4, což jsou nejprestižnější závody u nás.

Dá se to všechno skloubit se školou?
Nevím, jak to budu všechno stíhat. Vzhledem k tomu, že letos maturuji a chtěla bych se dostat na vysokou školu. Podávám přihlášky především na ty sportovně zaměřené. Nejvíc bych chtěla na Fakultu sportovních studií v Brně nebo na Pedagogickou fakultu v Hradci Králové. Starost mám ale s výběrem druhého předmětu.

Jak trávíte volné chvíle, pokud tedy nějaké jsou?
Na odpočinek v téhle době zrovna moc času není. Když už je, tak se ho snažím zaplnit nějakou aktivitou, která mi bude prospěšná u přijímaček. To je třeba plavání nebo běhání, ale tím si vážně neodpočinu, takže pak už většinou spím. Když přijedu z ježdění na horách, tak si uvařím nějakou dobrou večeři, dám si vanu nebo sprchu, lehnu k telce a usnu. Jinak mě baví všechny after párty po závodech a samozřejmě i jiné akce, protože ráda tancuji a chodím ven s kamarády. MICHAELA ŠKOPOVÁ