Ve snowparku, který už od středy zasypává mokrý sníh se čeští snowboardisté letos poprvé utkali v rámci O2 4x4 s početnou skupinou zahraničních riderů a nevedli si špatně. Nejlepší trik ale předvedl Fin Teo Konttinen. Rotace o 1080 stupňů byla na českých horách letos k vidění vůbec poprvé.

„Dneska to byly opravdu skvělé závody. Myslím si, že nejlepší za celou sezonu. Naši kluci se vybičovali k velkým výkonům, jezdilo se na fakt velkém skoku, prostě opravdu kvalitní freestyle snowboarding,“ řekl po závodě Jaroslav Boček z Asociace českého snowboardingu, která závod spolupořádá.

V prvním heatu postoupili do semifinále zítřejšího tříhvězdičkového TTR Quiksilver Snowjamu Darek Bergmann a Matěj Novák. Druhé kolo vyhrál Martin Matoušek, kterému ale toto vítězství nestačilo na celkové vítězství v sérii O2 4x4. To získal Darek Bergmann z Příchovic v Jizerských horách. Rider, který svým věkem patří stále ještě do juniorské kategorie opět získal nejvíc bodů z českých jezdců a po právu se stal Mistrem České republiky ve freestyle snowboardingu pro sezónu 2007/2008. „Mám z toho ohromnou radost. Řidičák budu mít ale až třetího dubna, takže zatím bude muset být ten Roomster, který jsem vyhrál, zaparkovaný doma v garáži,“ přiznal se po závodě Darek Bergmann.

Darek nebyl jediný, kdo dnes udělal svým rodičům radost. Jeho bratr Dominik totiž potvrdil svou suverenitu z celé letošní sezóny a vyhrál celkově kategorii dětí. Podobně suverénně dopadla i kategorie juniorů. V ní se radoval z vítězství Filip Gutwirth, který získal téměr dvakrát tolik bodů než druhý Petr Meloun.

Letošní ročník O2 4x4 bude definitivně uzavřen v sobotu. V rámci dopoledního Roxy Jamu se totiž odjede finále O2 4x4 žen. Mezi ženami je situace hodně zajímavá. Hlavní favoritka Šárka Pančochová je totiž v průběžném pořadí zatím až čtvrtá. Mezi prvním a čtvrtým místem je ale rozdíl pouhých 29 bodů, což je při možném 72 bodovém zisku za zítřejší první místo zanedbatelné. O titul Mistryně republiky se tak zítra s největší pravděpodobností utkají čtyři ženy – zatím vedoucí Katka Reehová, druhá Eliška Šírová, třetí Lucka Zábranská a čtvrtá Šárka Pančochová. České ženy se navíc utkají o celkové prize money 2000 euro se snowboardistkami z Andorry, Itálie, Francie, Slovenska nebo Polska.

Vyhlášení s předáním cen za O2 4x4 Český pohár ve freestyle snowboardingu a O2 Rookie Cup proběhne 26. drubna v Praze Retro Music Hall na 4x4 Closing Party. (keriz)