Za účasti asi stovky pozvaných hostů zde proběhlo Ocenění úspěšných sportovců Královéhradeckého kraje za rok 2007.

Přibližně dvouapůlhodinový program zahájil úderem šesté hodiny moderátor večera Štěpán Škorpil, který na televizním kanálu Eurosport komentuje sportovní přenosy. Následně přítomné přivítal i hejtman kraje Pavel Bradík, jenž nad celou akcí převzal záštitu. A než se ještě dostalo na akt předávání pamětních plaket, květin a peněžních odměn, pronesl pár slov i čestný host galavečera, předseda Českého olympijského výboru Milan Jirásek.

Samotné ocenění si z pódia nejdříve odnesli handicapovaní závodníci, poté přišla řada na juniorské naděje, nejlepší kolektiv a plejádu úspěšných sportovců uzavřela desítka nejlepších v kategorii jednotlivců.

Celou slavnostní parádu ještě do vyšších pater posunul skvěle zvolený doprovodný program. O hudební vložku se staralo česko–americké duo Colin Morris, v taneční části mohl zase zaplněný sál obdivovat umění Angeles dance group a brejkařů z Trutnova.

Stylovou tečku za krásným večerem udělal zpěvák Davide Mattioli sérií několika italských hitů.

OCENĚNÍ SPORTOVCI

handicapovaní sportovci
Dalibor Havelka – stolní tenis
Roman Šlechta – stolní tenis
Zdeněk Šebek – lukostřelba

junioři
Ivana Janečková – lyžování
Štěpán Kodeta – orientační běh
Alžběta Řehůřková – plavání

kolektiv
SKK Primátor Náchod – kuželky

jednotlivci
Jana Blahová – kanoistika
Radka Brožková – orientační běh
Tomáš Bucháček – cyklistika
Leoš Hlaváček – sportovní střelba
Petr Novák – hokejbal
Jan Kopecký – automobilový závodník
David Krejčí – skiboby
Radka Krejčová – karate
Leoš Roušavý – kvadriatlon
Jan Sychra – sportovní střelba

nejúspěšnější olympionička KH kraje na III. zimní olympiádě mládeže
Nikola Zdráhalová – rychlobruslení

Na vyhlášení měl díky třem sportovcům zastoupení také trutnovský region. Tělesně postižený stolní tenista Dalibor Havelka z Dolního Lánova a vrchlabská běžkyně Ivana Janečková se však slavnostního večera nemohli zúčastnit, a tak krkonošský prapor v Hankově domě držela jen trutnovská plavkyně Alžběta Řehůřková. „Jéé, oni mi tam zapomněli přidělat jeden háček,“ smála se mladá česká reprezentantka, když pohlédla na jméno na plaketě. „To víš, když jich máš tolik,“ vtipně reagoval její trenér Tomáš Břeň. Zástupci Královéhradeckého kraje však okamžitě chytli za hlavu a slíbili, že toto nedopatření bude v brzké době odstraněno.

Řehůřková čtvrtinu odměny odevzdá trenérovi

Nejlepší juniorský sportovec Trutnova, nejlepší plavkyně Lokomotivy a od čtvrtka se může honosit i titulem nejlepší juniorský sportovec Královéhradeckého kraje. Plavkyně Alžběta Řehůřková už tak bohatou sbírku svých úspěchů, přestože jí je teprve osmnáct let, rozšířila o další.

"Bylo to pro mě trochu překvapivé, protože jsem to ještě dostala za juniorskou kategorii," povídala plavkyně, která, ačkoliv věkem spadala ještě do mládeže, už reprezentovala v prosinci Českou republikuna seniorském mistrovství Evropy v maďarském Debrecínu. "Nervózní? To jsem snad ani nebyla. Tak nějak se to zvládlo," prohlásila Řehůřková, když vystupovala na pódium při své druhé účasti na takhle velké akci. Tou první bylo vyhlášení Českého poháru, který v loňském roce vyhrála. Rozhovor s moderátorem večera Štěpánem Škorpilem zvládla.

Za umístění mezi třemi nejlepšími juniory kraje získala Alžběta Řehůřková i finanční odměnu. "Deset tisíc. To je krásný," vyzradí s úsměvem částku. Na copak asi padne? "Tak čtvrtku dám tady trenérovi. To jsme spolu domluveni," mrkne na vedle sedícího kouče Břeně. "A zbytek? Možná padne na úspory," zvážní. Po chvilce se však rozesměje. "Ale možná také ne."

Na předávání cen dorazila Řehůřková do Dvora Králové z plného tréninku, a protože druhý den ráno od šesti hodin jí čekala v bazénu další část, příliš neplánovala, že by se dlouho zdržela na závěrečném rautu. "Bude to rychlý," předpověděla před návštěvou místností s pochoutkami všeho druhu.

Trénink má prostě přednost.

"Od té doby, co jsem přijela ze soustředění v Jihoafrické republice, jsem skoro měsíc pořádně netrénovala, protože jsem byla nemocná. Pak se konalo mistrovství republiky. které se mi moc nevydařilo. Nedokázala jsem navázat na to, co bylo v té Africe. Takže teď doufám, že to bude jen lepší," vzhlíží do blízké budoucnosti, ve které jí začátkem dubna čekají ligové závody družstev. Nejprve semifinále, poté finále.

Rozhovor s předsedou Českého olympijského výboru Milanem Jiráskem ČTĚTE ZDE