O víkendu se na střelnici v Soběšicích konala 49. Velká cena Brna a trutnovský student nenechal nikoho na pochybách, proč zakončil loňský rok na pozici české juniorské jedničky.
Téměř bezchybným nástřelem 145, absolutní maximum je 150, obsadil druhé místo, když nestačil pouze na Němce Gordena Gösche. „Na závody dorazila kompletní německá reprezentace juniorů, takže konkurence byla více než dobrá,“ poukázal na kvalitní obsazení Grand Prix trenér trutnovských střelců. Nýdrleho přitom od vítězství dělil jen jeden terč.
V moravské metropoli se však nedařilo jen Nýdrlemu. Uspěli i další závodníci z Krkonoš, a to dokonce takovým způsobem, že si utvořili nové osobní rekordy. Ještě ani ne čtrnáctiletý Miloš Slavíček své dosavadní maximum zlepšil o tři holuby na 117 a Tomáš Jakubec poskočil na číslo 114.
„Podmínky v závodě byly normální, ale asi se projevilo to, že jsme během týdne v Brně trénovali,“ vysvětloval formu svých svěřenců Zvolánek.
Závod pro trutnovský oddíl byl úspěšného ještě z jednoho důvodu. Po jeho skončení oznámili reprezentační trenéři nominaci pro mistrovství Evropy v Granadě, kam se tak podívá i Tomáš Nýdrle. České družstvo juniorů tam bude obhajovat zlaté medaile. „Tomáš zůstal z loňského týmu jediný, ti ostatní kluci jsou nováčci,“ uvedl Zvolánek na adresu zbývajících dvou členů družstva Daniela Herbergera a Jana Leskovce.
Evropský šampionát brokových střelců bude ve Španělsku probíhat od 14. do 20. července.


Výsledky střelců SLŠ Trutnov – 49. Grand Prix Brno: 2. Tomáš Nýdrle 145 (23, 24, 25, 25, 23 – finále 25), 8. Miloš Slavíček 117 (24, 25, 21, 23, 24), 13. Tomáš Jakubec 114 (22, 25, 24, 21, 22).