Za solidní účasti čtyřiatřiceti hráčů se bojovalo nejen o titul oblastního přeborníka, ale i o přímý postup na mistrovství České republiky.

Přeboru se zúčastnilo pět Trutnováků a zejména pro mladší hráče byla možnost startovat na tak prestižní akci cenným zdrojem zkušeností.

Domácího prostředí dokonale využil dvacetileý Petr Vaníček. Přes ne zcela přesvědčivé výkony v úvodních dvou kolech, postoupil do nedělního semifinále.
V tom se utkal s nevyzpytatelným Janem Hrochem z LTC Pardubice, který si na přebor „odskočil“ z tenisové akademie na Havajských ostrovech, kde již třetím rokem studuje. Vaníček ve vyrovnaném zápase prokázal více trpělivosti v koncovkách setů a zvítězil 6:3, 6:4. V pondělním finále, které se odkládalo kvůli dešti, z desáté až na třináctou hodinu, nastoupil proti loňskému finalistovi, Adamu Novákovi z Pardubic.

Po nádherné třísetové bitvě se z vítězství radoval Petr Vaníček, který nadělil soupeři v závěrečném setu „kanára“.

Ve čtyřhře spojili síly oba finalisté a bez zaváhání vyhráli celý turnaj i přes značné vyčerpání ze dvouhry, které je připravilo o triumf v loňském roce. Ve finále nastoupili proti loňskému vítězi čtyřhry Pecovi ze Světlé n.S. a Zelenému z Pernštýna Pardubice a po povedeném výkonu zvítězili 6:1 a 6:2.

„Diváci sledovali již od první kol velmi kvalitní zápasy v podání absolutní východočeské špičky. Přebor se opravdu vydařil a z vítězství domácího hráče máme velkou radost. Petrovi gratuluji k titulu přeborníka a hlavně k vybojovanému postupu na MČR mužů , kde jsme oddílového zástupce neměli již dlouhá léta,“ uvedl hlavní pořadatel a předseda oddílu Radim Zaplatilek.

Semifinále dvouhra: Vaníček (Loko Trutnov) - Hroch (LTC Pardubice) 6:3, 6:4, Novák - Zahradník (oba LTC Pardubice) 6:4, 7:6
Finále dvouhry: Vaníček - Novák 4:6, 6:4, 6:0.

Finále čtyřhry: Novák, Vaníček - Peca (Světlá n. S.), L. Zelený (Pernštýn Pardubice) 6:1, 6:2.