Ceremoniál zahájil tajemník TSUT Miroslav Vosáhlo, který mimo jiné poděkoval za podporu této akce ze strany TSUT, OTS, TJ Lokomotiva Trutnov, oddílu tenisu Loko Trutnov, klubu TC Dvůr Králové a Města Trutnova.

Poté si vzal slovo předseda Okresního tenisového svazu Radim Zaplatilek, který ve svém projevu shrnul dění vuplynulé sezoně. Vyzdvihl nejhodnotnější výsledky jednotlivců (medaile zoblastních přeborů hráčů Vaníčka, Rejmonta a Kopecké) a týmů (2. místo družstva dospělých Loko Trutnov ve druhé lize, titul přeborník východočeské oblasti a druhé místo na mistrovství reppubliky pro družstvo minitenisu Dvora Králové a čtvrté vsoutěži minitenisu pro Loko Trutnov).

Dále Zaplatilek seznámil přítomné svýznamnými událostmi, které se uskuteční vnašem regionu vletošní sezoně. Zmínil se opořádání prestižních turnajů dospělých vkategorii A (vcelé ČR jich je pouze pět) ve Dvoře Králové a kategorie B vTrutnově (dva ve vč. oblasti) a turnaji dorostu kategorie B ve Dvoře Králové.

Předběžně také potvrdil pořadatelství východočeského oblastního přeboru mužů vTrutnově a některé mládežnické kategorie ve Dvoře Králové a účast obou klubů ve výběrových řízeních na pořadatelství přeborů královéhradeckého regionu.

Na závěr slavnostního večera předali Radim Zaplatilek společně se zástupcem Města Trutnov Tomášem Hendrychem trofeje a ceny nejlepším hráčům okresu Trutnov.

Vítězem ankety „Onejlépe umístěného hráče na celostátním žebříčku bez rozdílu věku“ se stal trutnovský Petr Vaníček.

NEJLEPŠÍ HRÁČI OKRESU TRUTNOV za rok 2007

MUŽI ŽENY

9. Vaníček Petr (TU) 90. 25BB 19. Kopecká Martina (TU) 285. 6BB

DOROSTENCI DOROSTENKY

7. Rejmont Jaromír (TU) 115. 15BB 7. Kopecká Martina (TU) 102. 12BB

8. Fajfr Tomáš (TU) 129. 15BB 11. Sůvová Romana (TU) 159. 9BB

20. Zaplatilek Jakub (TU) 237. 12BB 35. Heryánová Petra (DK) 382. 4BB

STARŠÍ ŽÁCI STARŠÍ ŽÁKYNĚ

32. Rajs Jan (DK) 281. 9BB 27. Heryánová Petra (DK) 253. 6BB

44. Vacek Roman (TU) 368. 6BB 30. Postniková Viktorie (TU) 287. 6BB

51. Mikulec Tomáš (TU) 432. 6BB 36. Mlynářová Eliška (TU) 352. 4BB

MLADŠÍ ŽÁCI MLADŠÍ ŽÁKYNĚ

19. Mikulec Tomáš (TU) 242. 12BB 24. Korbelová Tereza (TU) 224. 9BB

36. Kvoch Martin (TU) 405. 9BB 36. Mlynářová Eliška (TU) 345. 6BB

45. Truhlář Daniel (DK) 444. 9BB 67. Holubová Antonie (DK) 362. 6BB