No přeci pětadvacetiletý lyžař z Nového Hrozenkova na Valašsku MARTIN VRÁBLÍK.

Už teď trojnásobný mistr republiky v super G, superkombinaci a obřím slalomu.

„Forma, štěstí. Je to všechno dohromady. Hlavně je to ale o hlavě, kde jsem si to více srovnal,“ pousmál se Vráblík, který po úterním dvojnásobném triumfu dokonal zlatý hattrick ve včerejším obřáku.

„Samozřejmě, že si na titul zuby brousí všichni, ale o tom je ten sport. Zkrátka jsem byl v úterý i ve čtvrtek nejlepší já,“ prohlásil Vráblík. „Vítěz může být vždy jen jeden,“ dodal.

Po úvodním kole obřího slalomu včera Vráblík vedl, ale jeho náskok před druhým Krýzlem a třetím Záhrobským byl zanedbatelný. „Do druhého kola jsme tak šli všichni se stejnou šancí na vítězství,“ popisoval průběh závodu Martin Vráblík, jenž po otočení třiceti nejlepších závodníků startoval úplně jako poslední.

„Pustil jsem se do toho naprosto bez obav. Z jízdy jsem měl velkou radost a za druhé kolo jsem si vyjel vcelku slušný náskok,“ sdělil vítěz, který byl v cíli o 36 setin rychlejší než Krýzl a o více než sekundu před Záhrobským. „Vydařilo se to všechno tak, jak jsem chtěl,“ pochvaloval si.

Možná i tím, že Vráblíkovi velmi líbila, jak byla postavená trať. „Škoda jen, že nebylo více tvrdo, to bych si závod užil ještě více,“ pravil.

Dnes se z černé sjezdovky ve Svatém Petru spustí Vráblík naposledy, pojede se závěrečná disciplína – slalom.

Dočká se čtvrtého triumfu nebo nechá konečně okusit radost z vítězství i své reprezentační kolegy?

„Samozřejmě, že jim to nemůžu nechat. Chci i počtvrté vyhrát, proto to dělám,“ odhodlaně hlásí. „Kluci se mi to ale určitě budou snažit překazit,“ usmál se.

Výsledky z obřího slalolomu mužů ZDE.