So 17.30: Kara Trutnov – BK Czech coal Aldast Strakonice. Po drtivé středeční výhře nad Ústím 112:28 dnes trutnovské hráčky čeká další souboj se soupeřem, nad kterým by bez mrknutí oka měli splnit roli favorita. „ Se Strakonicemi to ale bude úplně jiný zápas. Utkání proti Ústí bylo jednoznačnou záležitostí, kterou ještě umocnilo zranění ústecké Medunové. Mě velmi potěšilo, že hráčky vydržely hrát celý zápas ve vysokém tempu, bez ohledu na vývoj skóre,“ vrátil se trenér Martin Petrovický Kary Trutnov ke středečnímu duelu, v němž jeho družstvo počtem 64 doskočených míčů vytvořilo nový rekord letošního ročníku soutěže.

Dnes však bude pod košem na trutnovské hráčky vyvíjen daleko větší tlak ze strany soupeře. „V zápase budeme chtít udržet stejné tempo utkání jako proti Ústí. Určitě nás Strakonice více prověří, a to nejen v podkošovém prostoru – Gerstnerová, ale i ve venkovním – Stejskalová. Přesto věřím, ževytvoříme na soupeře dostatečně velký tlak a dojdeme si pro výhru,“ pronesl trutnovský kouč. Kara v tabulce stále drží pátou příčku a za předpokladu, že doma porazí Strakonice i Slovanku, bude se rozhodovat o jejím setrvání na tomto místě v zápasech na Spartě a v Hradci. Trutnovu bude stačit vyhrát jeden z těchto zápasů.

So 16.00: TJ Sokol Hradec Králové – Slovanka Tábor. Sokolky ve středu nezvládly důležitý zápas v Praze se Spartou a pokud chtějí stále pomýšlet na postup ze druhé příčky nadstavbové skupiny A2, nesmí si už dovolit žádné zaváhání. „O všem by se mělo rozhodnout až v posledním utkání, kdy hostíme Trutnov. Každopádně ale musíme všechno vyhrát,“ potvrzuje hradecký kouč Miroslav Volejník.

Dnes jeho svěřenkyně přivítají táborskou Slovanku, tedy realtivně slabšího soupeře. „U nich jsme se dost trápili a zvítězit se nám povedlo až po prodloužení. Doma to snad bude jednodušší,“ doufá Volejník. Poslední výsledky Slovanky mu dávají za pravdu, vždyť táborské hráčky čtyřikrát po sobě odešly z palubovky poraženy.