„Moc se těším. Přijde se na mě podívat spoustu mých fanoušků,“ už netrpělivě dívka z Dolní Branné vyhlíží Novou Paku. O víkendu sem dorazí všichni přední evropští jezdci bojovat o body do kontinentálního šampionátu.

„Je to svátek autokrosu,“ tvrdí Kuželová o závodu, který navíc letošním ročníkem oslaví i kulaté jubileum. Evropská elita se totiž do Štikovské rokle sjíždí už třicet let.

Že si letos fanoušci motoristického sportu přijdou opravdu na své, o tom není pochyb. Půjde o nejnabitější podnik v historii, přihlášeno je rekordních 120 závodníků.

„Chtěla bych se umístit do pátého místa, ale bude to těžké, protože konkurence bude více než velká,“ potvrzuje mladá autokrosařka. V její třídě Junior Buggy se představí 19 jezdců z pěti zemí.

Seelow, závod ME očima Kuželové

„V prvním tréninku jsem skončila čtvrtá, ve druhém šestá. V úvodní rozjížďce jsem dojela třetí, ve druhé druhá a třetí jsem vyhrála, když se přede mnou přetočil vedoucí Szabo. Do finále jsem tak startovala z první řady. Pohybovala jsem se na druhém místě, ale pak se přede mě dostali Szabo s Demkinem, takže jsem se v celkovém pořadí umístila na čtvrté příčce.“

Ve Štikovské rokli se ovšem Ivaně Kuželové tradičně daří. Před dvěma roky novopackou Evropu senzačně vyhrála, loni skončila na čtvrtém místě. V úvodním letošním závodě domácího šampionátu si vyjela bronz. „Nebylo by to špatný, kdyby se mi tenhle výsledek v neděli podařilo zopakovat,“ usmála se.
Nereálné to není. V generálce na ME v Nové Pace startovala nadějná autokrosařka na šampionátu v německém Seelowu, kde skončila těsně pod stupni vítězů. „S jízdami jsem byla spokojená, ale kdybych měla lepší techniku, mohl by být výsledek lepší. Motorově už nejlepší nestačím,“ sdělila.

Ve Štikovské rokli však bude mít proti soupeřům výhodu, že tamní trať velmi dobře zná. „Hodně záleží na startu. Nejdůležitější jsou tréninky a rozjížďky, abyste si vytvořili dobrou výchozí pozici pro finále,“ zdůrazňuje Ivana Kuželová. Budou to její páté letošní závody. Při mistrovství republiky v Přerově skončila osmá, třetí dojela v Humpolci.