I. liga

Kara Trutnov – Sokol Hradec Králové 82:76 (27:17, 39:35, 65:62)

Body: L. Malý 24, Hlaváček 16, Houser 12, Dolejší 11, Jiříček 10, M. Malý 4, Peterka 3, Malík 2 – Macela 19, Příhonský 14, Kiršbaum 13, Faifr 10, Majerík 10, Mahler 8, Šoula 2. Rozhodčí: Kučera, Lukeš. Fauly: 15:11. Trestné hody: 5/1:13/9. Doskoky: 29:29. Trojky: 9:5. Diváků: 300.

Tahle výhra hodně těší! Dosud neporažený Hradec odjel z Trutnova s prázdnou, když se domácím basketbalistům povedly hlavně úvod a samotný závěr zápasu. Brzké vedení o deset bodů navnadilo Karu na ofenzivní notu, poločasovou přestávku, ale hostující tým orámoval svojí nejlepší pasáží v zápase. Dokonce i otočil průběh skóre až na 57:60. Pak ale zazářili střelecky Houser s L. Malým, přičemž druhý jmenovaný si pod svoji taktovku vzal hlavně finiš utkání.

Vítězné derby potěšilo slušnou návštěvu, zároveň i trenéra Michala Slezáka. „Věděli jsme, že to bude boj, což se potvrdilo. Nemáme letos špatné začátky, daří se nám. Občas máme tendenci něco měnit, což nám trochu ubližuje, ale jinak musím klukům poděkovat za bojovnost," pronesl po utkání spokojený kouč.

Hned v pátek dostane Trutnov příležitost v dobrém rozjezdu pokračovat, představí se na palubovce Liberce.

Další výsledky 4. kola
Brno – Sparta 61:96, Plzeň – Zlín 95:68, Nymburk B – Liberec 74:67, Vyšehrad – Sokol pražský 46:63, Ostrava – Litoměřice 83:70.