Jednou z hrdinek mistrovského závodu byla Barbora Laňková (Orion Racing Team Litomyšl), která coby vedoucí jezdkyně seriálu dominovala v obou bodovaných jízdách a zaslouženě celkově zvítězila před Lucií Simonovou a Anetou Čepelákovou.

„Bára v Rudníku závodila tak, že ostatní soupeřky jen nevěřícně koukaly,“ glosoval počínání obhájkyně titulu manažer Petr Kovář. V klasifikaci MMČR navýšila Laňková náskok na svoje konkurenty a také na příštím závodu v Karlíně pojede s červenou tabulkou.

Drama bylo k vidění také ve třídě 125 cm 2t, kde slavil úspěch Jakub Jakl (Starling Cross Team), které odrazil nápor dvojice jezdců Orion Teamu Martina Červenky (2.) a Dominika Kučeříka (3.). Po čtyřech odjetých závodech má lídra této kubatury Jakl před Červenou náskok pouhých tři bodů a boj o titul tedy slibuje strhující zápletku.

V dalších kategoriích v Rudníku zvítězili německý jezdec Oskar Walter (50 ccm, Motosport Chýnov v AČR), Dominik Hasoň (65 ccm, JB MX Racing), David Widerwill (85 ccm, Q-Racing) a Vítězslav Marek (MX2 Junior, Cermen Racing Team Pardubice).

EuroNascar 2023 Vallelunga.
Horká italská půda Doubkovi tentokrát štěstí nepřinesla. Teď se těší do Mostu

Pohár Rudnické rokle přilákal v neděli na start silnou konkurenci zvučných jmen a přední jezdce z mezinárodního mistrovství České republiky. V nabitém programu se bojovalo o stupně vítězů celkem v jedenácti kategoriích.

V té nejprestižnější, tedy MX1, si díky vítězství ve druhé rundě dojel pro celkové prvenství Dušan Drdaj před Rudolfem Weschtou, třetí místo vydřel matador Petr Bartoš v barvách Orion Racing Team.

V kubatuře MX2 zajel skvěle mladík Vítězslav Marek, který jinak závodí převážně v Německu. Zkušený Martin Krč měl plné ruce práce, aby ho ve druhé jízdě porazil a slavil díky tomu při shodě 47 bodů primát. Třetí skončil v Rudníku Josef Novák.

Skvělou formu opět prokázala Barbora Laňková, který jednak zopakovala svoje sobotní vítězství mezi ženami, ale k tomu si stříhla i dvě rozjížďky mezi muži „hobbíky“ (Hobby MX2) a brala pátou pozici! Za víkend zvládla šest ostrých rozjížděk a podala neskutečný výkon.

Další vítězové poháru: Benedikt Svoboda (50 ccm), Kristof Kuba (65 ccm), Filip Křivan (85 ccm), David Šťastný (125 ccm), Lukáš Duleba (Hobby MX1), Jan Štach (Hobby MX2), Tomáš Linek (Veterán I) a Václav Formánek (Veterán II).

„Pochvala náleží také místním pořadatelům z SMX Racing Teamu Rudník, neboť udržet trať po oba dva dny, kdy panovalo velké vedro, v dobré kondici, to nebyla sranda,“ ocenil organizátory Petr Kovář.