Při pohledu z okna bylo v posledních dnech zřejmé, že zima se jen nerada vzdává vlády a přenechává trůn nastupujícímu jaru. Nic to ale nemění na skutečnosti, že se již posedmé roztočí kola oblíbeného motocyklového seriálu KTM ECC 2015.

Termíny

18. – 19. dubna
KUNČICE NAD LABEM
Pořadatel: Krakonoš Jilemnice

9. – 10. května
KOZÁKOV
Pořadatel: Motorsport Chuchelna

19. září
VYSOKÉ NAD JIZEROU
Pořadatel: Vysoké n. J.

10. – 11. října
BOZKOV
Pořadatel: Motosport Bozkov

24. – 25. října
BENEŠOV U SEMIL
Pořadatel: Enduro klub Semily

Jak organizátory, tak jezdce čeká opravdu pestrá a dlouhá závodní sezona. Začíná se o tomto víkendu, v sobotu 18. dubna. Posledním podnikem bude ročník ukončen 25. října.

„Do seriálu se povedlo vložit dvě nové lokality. Shodou okolností a volbou termínů právě v jedné z nových destinací začínáme prvním dílem a na novém místě také pojedeme poslední závod," řekl za organizátorský tým celého seriálu Lubo Kučera.

Do Kunčic pozval závodníky pořádající klub AK Krakonoš Jilemnice, který sem seriál poprvé v historii zavedl. Odjedou se zde dva dny plné, během nichž budou okolím burácet stovky motorek.

„Pořadatelem tohoto závodu jsou ostřílení enduráci a také vítězové týmové soutěže uplynulého ročníku KTM ECC 2014. V Kunčicích se již v minulosti závody konaly pod křídly klubu RMK Vrchlabí. Byla to zásluha Davida Jirky, který nyní spolupracuje s Jilemnickými a stal se pravou rukou ředitele závodu Tomáše Macháčka. Celý seriál odstartuje sobotní dětský závod, po kterém přijdou na řadu jezdci kategorií hobby a odpoledne licencovaní," objasnil podrobnější program startovního dne seriálu Kučera a doplnil: „Podpora a přízeň Krakonoše není také na škodu, proto Jilemnici přeji, aby zdárně vykročila jak k obhajobě prvenství, tak do sedmého ročníku seriálu coby pořadatelé."

Po květnovém podniku pod horou Kozákov a tradičních podzimních zastávkách ve Vysokém a v Bozkově bude ročník zakončen dvoudenním měřením sil v Benešově u Semil, kde se hostitelem stane Enduro klub Semily. V Jilemnici na závěr proběhne už jen slavnostní ukončení soutěže, které dekoruje nejúspěšnější jezdce.

(jp, lk)