Prestižní soutěž probíhala ve dnech 12. 19. listopadu a přihlásily se na ni tři stovky závodníků z dvaadvaceti koutů světa. Trutnovský vzpěrač soutěžil v pátek a s rozcvičováním musel začínat již v 10 hodin ráno. Poslední pokus přitom přišel na řadu až večer o sedmé. „Byl to pořádný maratón, na konci již docházela energie. Celý den se pořádně nenajíte, jen se zkoušíte zásobovat cukry, minerály, vitamíny a aminokyselinami,“ popisoval náročné podmínky Libor Hurdálek, jehož obličej ale zdobil úsměv a na zlé chvilky mohl v klidu zapomenout.

Úspěšnými soutěžními pokusy 270 kilogramů ve dřepu, 160 kg v benchpressu a 230 kg v mrtvém tahu si pak jediný Čech v dané soutěži zajistil součtem 660 kg první místo. To vše v kategorii 110 kilogramů ve věku 55 59 let. „Poslední pokusy už byly těžké, i když můj rekord je výše. Na soutěži však platí jiná pravidla než na tréninku. Vše z vás však spadne na konci,“ radoval se Hurdálek, jenž si vedle samotné soutěže užíval i všeho kolem, od atmosféry závodu, po osobní pocity.

„Je to zvláštní pocit, když jste v Irsku jediný Čech mezi domácími Iry, Angličany, Finy, Argentinci, Kanaďany a dalšími. Pak jdete na stupínky vítězů a pro všechny zní česká hymna. To se nedá zapomenout a ten půlrok přípravy stojí za to,“ prozradil Libor Hurdálek pocity, jaké prožíval a které musí úspěšným českým reprezentantům každý závidět.

Mistrovství světa se z České republiky účastnili ještě Jiří Havrda z Náchoda a Petr Hron z Úpice. Oba soutěžící nastupovali v benchpressu v kategorii do 39 let a zaznamenali rovněž výrazný úspěch. Havrda po výkonu 325 kilogramů rovněž přivezl zlatou medaili v kategorii nad 140 kg a Petr Hron, jak jsme již informovali dříve, skončil s výkonem 215 kg druhý v kategorii 110 kg. Všem medailistům patří velké uznání a gratulace, držme jim palce do nadcházející sezony.

(lh, to)