I. liga

TJ Zikuda Turnov – Volejbal Brno B 0:3 (-19, -22, -20)

V rámci pátého kola zavítal do turnovské haly záložní tým extraligového Brna. Hosté přivezli pět hráčů svého áčka, a tak byla jejich základní sestava opravdu silná. Domácí naopak postrádali Konečného a také libero Vojtu.

Utkání bylo v úvodu vyrovnané, ale za stavu 7:7 se při podání Licka podařilo Brnu odskočit na 7:12. Turnovští stáhli ztrátu na 17:18, ale při podání výborného Licka přišla další série (17:22) a o vítězi setu bylo rozhodnuto. Druhá sada měla obdobný průběh, kdy bylo skóre vyrovnané, ale za stavu 20:19 přišel na servis opět nahrávač Licek, jenž otočil ukazatel na 20:24.

Ve třetím dějství již domácí nedokázali dobře hrajícímu soupeři vzdorovat. I když se na konci pokusili o zvrat, na víc než korekci to nestačilo.

Sestava TJ Zikuda: Folprecht, Charousek, Kovář, Melich, Bäumelt, Čermák (libero Chládek); střídali: Novák, Koláčný, Vacík, Peníška, Šén. Trenér: Šimůnek.

TJ Zikuda Turnov – Hardman Staré Město 3:1 (-22, 17, 12, 21)

Do sobotního utkání nastoupili domácí proti ještě nedávno extraligovému týmu Starého Města. Hosté přijeli posíleni o tři mladíky ze Zlína a ještě vloni extraligové libero Havířova Vičara. Do sestavy domácích se vrátil Konečný.

V úvodním setu si hosté udržovali těsný náskok a, přes vyrovnání Turnova na 21:21, získali sadu ve svůj prospěch. Do druhé vstoupili domácí se změnami v sestavě, které do turnovské hry vnesly oživení. Při prvním technickém timeoutu ještě vedli hosté 7:8, ale poté již domácí potvrdili zlepšení ve všech herních činnostech a set s přehledem získali. Na Moravany padla deka a třetí dějství se stalo jednoznačnou záležitostí Turnova (25:12).

Hostující hráči nesložili zbraně a do čtvrtého setu vstoupili lépe než jejich sok. Za stavu 14:16 ale přišla série domácích a od této chvíle již směřovali za vítězstvím.

Sestava TJ Zikuda: Novák, Charousek, Kovář, Konečný, Bäumelt, Čermák (libero Chládek); střídali: Folprecht, Vacík, Melich, Peníška, Šén. Trenér: Šimůnek.

V aktuální tabulce I. ligy patří volejbalistům Turnova se ziskem devíti bodů šestá příčka. V příštím kole zajíždí k těžkým utkáním. Nejprve se zítra představí na palubovce aktuálně druhého týmu tabulky v Dobřichovicích a o den později sehrají souboj se záložním týmem Jihostroje České Budějovice.

V následujícím týdnu už čeká turnovskou halu lahůdka v podobě utkání druhého kola Českého poháru s extraligovým týmem Ústí nad Labem. Hrát se bude ve středu 4. listopadu od 18.30.