Na programu byly zápasy devátého kola. Hradecké „lvice“ sehrály velmi dobrý zápas s vysoce favorizovaným USK Praha, kterého především v prvním poločase hodně trápily. Trutnov na domácí palubovce podlehl taktéž favoritovi z KP Brno.

SKVĚLÝ PRVNÍ POLOČAS

Přestože pražský USK v souboji s Hradcem postrádal opory Kateřinu Elhotovou a Alenu Hanušovou, domácí „lvice“ sehrály s tuzemským gigantem povedený duel. Z jejich strany byla vynikající hlavně první půle, po které vedl favorit pouze šestibodovým rozdílem. Po změně stran se Pražanky přece jenom bodově vzdálily, ale i tak je konečný výsledek pro „lvice“ vcelku lichotivý.

DOMA PADL I TRUTNOV

Hráčky Lokomotivy proti Brňankám před takřka třemi stovkami diváků tahaly od začátku zápasu za kratší konec. Soupeř vítězstvím potvrdil sílu kádru.

ŽBL:

BK LOKOMOTIVA TRUTNOV – KP BRNO 54:78 (13:22, 24:38, 39:53). Body: Goffová 18, Vacková 11, Snyderová 10, Rylichová 6, Kozumplíková 5, Šimková a Brandaová 2 – Šujanová 16, Beránková 12, Satoranská 11, Kopecká, Andělová a Burgrová 10, Prokešová 5, Jandová 4. Rozhodčí: Pokorný, Vošahlík, Scholzová. Fauly: 14:20. Trestné hody: 17/13 – 13/11. Trojky: 3:9. Doskoky: 40:44. Diváci: 280.

Basketbalistky BK Loko Trutnov prohrály v 9. kole ŽBL na domácí palubovce s KP Brno 54:78. Hostující tým, který působí v EuroCupu, byl od začátku lepší a již v prvním poločase vedl o 18 bodů. Celkově měl v zápase šest dvouciferných střelkyň, mezi nimi také Ilonu Burgrovou, která se na letošním mistrovství Evropy rozloučila s reprezentací. Za brněnské družstvo nastoupila bývalá trutnovská kapitánka Milena Prokešová, v roli asistenta trenéra KP se představil Pavel Prokeš.

Petr Kapitulčin, trenér BK Loko Trutnov: "Zápas rozhodla již první čtvrtina, kdy jsme si nechali dát čtrnáct bodů z druhých šancí po útočném doskoku. Právě těchto čtrnáct bodů byl rozdíl mezi oběma týmy v podstatě po celou dobu zápasu, s výjimkou závěru, kdy částečně díky vystřídání a částečně díky polevení v koncentraci jsme soupeřkám dovolili náskok navýšit. Solidní výkon jsme předvedli mezi 15. a 30. minutou, ovšem k úspěchu nad eurocupovým soupeřem bychom museli předvést nadstandardní výkon po celý zápas."

David Zdeněk, trenér KP Brno: "Během reprezentační pauzy jsme hodně pracovali na fyzičce. V zápase jsme měli ohromné problémy s útočným doskokem Trutnova, neustále jsme dostávali domácí zpátky do hry a chvílemi jsme si neuměli takticky pomoct. Dlouhodobě se také potýkáme se ztrátami. Nicméně rozhodla kvalita a dosáhli jsme zaslouženého vítězství. Měli jsme dobrý především vstup do utkání."

SOKOL NILFISK HRADEC KRÁLOVÉ – USK ZVVZ PRAHA 63:81 (21:23, 35:41, 47:62). Body: Březinová 18, Kuthanová 12, Buraová 8, Effangová 7, Ovsíková 6, Bartoňová 4, Čepelková 2, Matušková 2, Minarovičová 2, Natabouová 2 – Zahuiová 23, Bonnerová 17, Xargayová 17, Režanová 10, Romerová 6, Voráčková 6, Karolína Elhotová 2. Rozhodčí: Nejezchleb, Scholze, Melichárek. Fauly: 11:11. Trestné hody: 8/6 – 8/5. Trojky: 9:6. Doskoky: 36:44. Diváci: 150.