Zcela nová soutěž vstoupí na scénu ve městě sucharů. Místní hokejový oddíl totiž poté, co odložil ledové ostří, sáhl po bruslích s umělohmotnými kolečky. A po loňské premiéře inline plochy ve městě se letos už přihlásil do dlouhodobé soutěže. IHC Lomnice nad Popelkou totiž v neděli rozehraje I. ligu – sever. A hned na stadionu sousedního Vrchlabí.

„Je to druhá nejvyšší soutěž v České republice, která je rozdělena do čtyř regionálních skupin. Výš už je jen extraliga. Očekáváme vysokou úroveň, někteří kluci se již soutěží potkali, a tak ví, do čeho jdou. Jako tým chceme hlavně posbírat zkušenosti, zároveň bychom ale během léta chtěli nějaký zápas i vyhrát," nastiňuje ambice nového kolektivu IHC Lomnice jeho předseda Jaromír Dlouhý.

Neděle 27. dubna
Vrchlabí – Lomnice (17.00)

Čtvrtek 1. května
Lomnice – Vrchlabí (17.00)

Neděle 4. května
Lomnice – Nová Paka (15.00)
Lomnice – Třebechovice (17.00)

Čtvrtek 8. května
Pardubice B – Lomnice (15.00)

Neděle 11. května
Třebechovice – Lomnice (17.00)

Neděle 18. května
Nová Paka – Lomnice (15.00)

Neděle 25. května
Lomnice – Pardubice B (15.00)
Lomnice – Úhřetice (17.00)

Neděle 8. června
Úhřetice – Lomnice (17.00)

Jádro inline týmu pochopitelně budou tvořit hráči, kteří se přes zimu věnují lednímu hokeji v lomnickém A týmu. Hrajícími trenéry budou Jakub Syrovátka a Jiří Junek mladší, kteří stáli u zrodu ligového týmu.

Soutěžní premiéra

„Myšlenka se v nás začala rodit už zhruba před pěti šesti lety. Chtěli jsme toto sportovní odvětví vyzkoušet, protože je to něco nového. Zapojili se kluci z hokejového áčka, rozšířili jsme o inline letní přípravu. Myslím si, že když už tu nyní plochu máme, měla by se nějaká soutěž hrát. Kluci s první ligou mají zkušenosti z působení ve Vrchlabí. Jirka Junek, Vláďa Martinec nebo Lukáš Syrovátka už tam inline hráli, a tak jsme se shodli, že první ligu přihlásíme," řekl předseda IHC Lomnice.

Plocha s umělohmotným povrchem byla na betonový základ místního zimního stadionu poprvé položena vloni na jaře. Nákupní cenu zhruba 400 tisíc korun z více než poloviny pomohlo financovat město Lomnice nad Popelkou. IHC následně již sehrál několik seznamovacích přátelských zápasů a zorganizoval čtyřčlennou neregistrovanou dlouhodobou soutěž mezi týmy z okolí.

Ve čtyřech

Bruslení s kolečky s sebou samozřejmě pro hráče přináší různá specifika. Také hra se odvíjí dle jiných pravidel.

„Je to jiné. Nedá se třeba zabrzdit, to umí jen ti nejlepší. Takže kluci pak musí vybruslit oblouk. Hra je pomalejší, je to více o taktice. Navíc se hraje bezkontaktně. Celkově je inline trochu něčím jiným než lední hokej. Neplatí třeba pravidlo o ofsajdech na modré čáře a místo na pětky se hraje čtyři na čtyři," objasňuje základní rozdíly mezi inlinem a ledním hokejem Jaromír Dlouhý.

Ten ale zároveň potvrzuje, že je tým na start premiérové sezony velmi natěšen. Tím spíš, že se v úvodních dvou střetnutích poměří s dobře známým sousedem z HC Stadion Vrchlabí.

„Těšíme se hodně. Předpokládáme, že soupeř bude dobře připraven, má nějaké zkušenosti i ambice. Vloni jsme proti Vrchlabí sehráli dva přátelské zápasy, které byly vyrovnané. Tak uvidíme, jakých výsledků dosáhneme," nechává se překvapit startem i úrovní soutěže předseda IHC Lomnice Jaromír Dlouhý.