Čtyřiadvacetiletá ANNA LAUBOVÁ využila znalosti anglického jazyka a prošla do konečného, více než stočlenného výběru. Mezi sportovci byla jako doma. Sama totiž hraje softball a právě zítra se představí v prvním poolympijském duelu. Její SK Nell Dvůr Králové se ve Východočeské lize žen utká o první místo s Chocní.
Londýnské zážitky

„K možnosti stát se dobrovolnicí v Londýně jsem přišla při návštěvě turínských Zimních olympijských her. Brala jsem to jako obrovskou příležitost, jak zažít takovou akci i z jiné strany a splnit si tak svůj sen. Pak již zbývalo jen vyplnit přihlášku a čekat, zda se na mě usměje štěstí. Po několika dnech jsem byla pozvána na pohovor a z něho už jsem odcházela s jistotou, že se do Londýna podívám. Podobnou kliku mělo něco málo přes sto Čechů," popisuje Anna Laubová, jak se k práci v Londýně vlastně dostala.

Poté, co byla mladá cestovatelka vybrána i díky svým jazykovým schopnostem, zbývalo si jen najít ubytování co nejblíž centru dění a Českého domu. Zde pak prožila celou olympiádu a potkala se snad se všemi českými sportovci. „Největším zážitkem bylo určitě setkání s Jaromírem Jágrem, nejpříjemnějším pak se zlatým olympionikem Davidem Svobodou," popisuje nadšená fanynka, jež si na památku přivezla společné fotografie s Berdychem, Štěpánkem, Knapkovou, Hilgertovou, Šebrlem, ale i Rosickým, Bosákem, Zárubou a dalšími osobnostmi.

Aktivně hraje soft

Sportem prostě Anna Laubová žije, aktivně navíc hraje ve svém rodném městě softball (na druhém snímku tým SK Nell Dvůr Králové). „Vztah ke sportu mám opravdu velmi kladný, je to moje největší záliba. V minulosti jsem se kromě softballu věnovala pár let i florbalu. K softu jsem se vrátila po několikaleté pauze v loňském roce, kdy se nám úspěšně podařilo obnovit ženský tým," prozrazuje na sebe Laubová a k myšlence, že by se i její milovaný softball stal olympijským sportem, dodává: „ Já osobně bych jej na olympiádě viděla znovu velmi ráda, ale myslím si, že pro tuto akci moc vhodný není. Hlavně vzhledem k náročnosti pravidel, což snižuje jeho diváckou atraktivitu," je si vědoma.

Sama si ale softball ráda zahraje a již zítra ji čeká vyvrcholení letošní sezony. V královédvorském sportovním areálu Hrubá louka totiž dvorské družstvo v sobotu přivítá velké rivalky z Chocně a jejich vzájemný souboj přinese dramatickou bitvu o konečné první místo v základní části.  „Očekávám velmi vyrovnaný a těžký zápas, kdy se setkají dva nejlepší celky soutěže. Pevně ale věříme, že Choceň porazíme a zajistíme si tak lepší výchozí pozici do nadstavby," doufá Anna Laubová a za všechny své spoluhráčky stíhá i pozvat fanoušky nejen na kvalitní sport, ale také pivo a klobásu.

Závěrem ale zpět k olympijským hrám. Ty další letní se za čtyři roky uskuteční v brazilském Rio de Janeiro a ani tento kraj by nemusel pro Annu Laubovou zůstat neprobádaným. „Když zde tato možnost bude, určitě nebudu váhat a na olympiádu pojedu znovu."